Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Учасників ЗНО сканувала поліція з оглядовим детектором: 14 порушників отримали «1»
21 Травня, 20:02
logo-black

Учасників ЗНО сканувала поліція з оглядовим детектором: 14 порушників отримали «1»

Юлія Швидко

Сьогодні в Україні почалася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Першим випускники шкіл складали тестування з математики.

На Львівщині усі 45 пунктів відчинилися вчасно – о 10.15. Учасники заходили до 10.50. Тестування розпочалося об 11. 00.

До ЗНО допускали усіх, хто мав зі собою сертифікат-запрошення, паспорт та запрошення-перепустку. 3,4% зареєстрованих школярів не з’явилися на ЗНО.

«Враховуючи нинішню погоду, я хвилювалася за явку учасників. Багато з них ж добираються з різних сіл у районах, де, можливо, через зливу дороги розмило. Але ж ні, явка була належною. З 10820 зареєстрованих не прийшов лише 321 учасник», – розповідає LMN директор Львівського регіонального центру якості освіти Лариса Середяк.

14 учасників ЗНО відсторонили від складання іспиту. У них вилучили мобільні телефони та навушники. Порушників зафіксували у Львові, Стрию, Самборі.

«Перевірка була суворою. На початку тестування усіх просили викласти заборонені предмети. Потім поліція сканувала абітурієнтів оглядовими детекторами. Порушники за іспит з математики отримали «1». Якщо вони складатимуть ЗНО ще з трьох предметів, таки мають шанс цього року стати студентами вищих навчальних закладів. Якщо ж лише з двох, можуть вступити у коледжі. Але, коли раптом порушення зафіксують на іспиті з української мови – такий абітурієнт втратив рік. Тому надалі просимо бути максимально дисциплінованими», – додає Лариса Середяк.

Якщо у відсутніх на ЗНО була вагома причина – хвороба, сімейні обставини, міжнародні конкурси – для них передбачена додаткова сесія, яка розпочнеться 26 червня. Для цього потрібно подати документи про причину відсутності на сьогоднішній сесії.

23 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури. Воно є обов’язковим для вступу у ВНЗ. На цей іспит зареєструвалося понад 23 тис учасників.

Фото: ілюстративне

Схожі новини