Вік інсультних хворих значно “помолодів”: що робити, щоб передбачити хворобу? | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вік інсультних хворих значно “помолодів”: що робити, щоб передбачити хворобу?
18 Листопада, 13:08
logo-black

Вік інсультних хворих значно “помолодів”: що робити, щоб передбачити хворобу?

На Львівщині, 14 листопада, зафіксували рекордну кількість інсультів за добу – 49 випадків. Про це повідомили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медичних катастроф.

Серед хворих із гострим порушенням мозкового кровообігу є люди різного віку.  Кількість пацієнтів, у яких діагностують цю недугу стрімко зростає.

Про те, яка причина збільшення кількості хворих у випуску проєкту «Помануфактуримо» на youtube-каналі LMN розказала лікарка медицини невідкладних станів Зоряна Опалинська.

 

«Наразі дуже “помолодів” вік інсультних хворих. Це можуть бути люди працездатного віку: від 45 до 60 років…У нашому центрі за жовтень було 296 пацієнтів з інсультом цього віку. Так виглядає, що люди попри те, що мають сімейного лікаря, дуже рідко відвідують його, займаються самолікуванням і нехтують такими основними проблемами як гіпертонія, контроль цукру та холестерину. Таким чином вони є мовчазними вбивцями і рано чи пізно цей підхід призведе до того, що людина страждатиме від гострого порушення мозкового кругообігу”, – розповіла Зоряна Опалинська.

 

 

Також лікарка додала, що у нашому суспільстві необхідно підвищувати обізнаність населення, адже якщо інсульт виявити у перші години, можливо врятувати не лише життя хворого, а і його майбутню працездатність.

“На жаль, у нас дуже низька освіченість серед населення. Тобто коли стався інсульт, люди не знають що з тим робити. Окрім того, багато хто плутає інсульт і інфаркт. У голові немає мінімального плану дій, що повинен зробити кожен виявивши такого пацієнта, щоб допомогти. Хоча найважливішу річ у цій ситуації відіграє час. Мало хто знає, що коли ви в перші години побачили такого пацієнта, ви маєте дуже великий шанс йому допомогти, не просто врятувати життя, а й максимально врятувати його працездатність”, – додала лікарка.

Пані Зоряна також зазначила, що ключовою передумовою виникнення інсульту залишається підвищений рівень стресу у населення. В умовах війни цього неможливо уникнути, а тому – це ще один наслідок збройної агресії рф проти України.

“Безумовно, тривога, надмірний стрес, емоційна напруженість, нестабільна ситуація в країні, навіть  просте порушення режиму сну (неспання), високий рівень стресових гормонів в крові. Як наслідок, підвищення артеріального тиску, що несе за собою гіпертензію, і як наслідок – інсульт. Тому тривога, надмірний стрес, – вони були, є і будуть основним поштовхом до серцевосудинних катастроф, таких як: інсульт та інфаркт… Кожного інсультного пацієнта можна прописувати до постраждали в наслідок російської агресії”, – розповіла Зоряна Опалинська.

Окрім того, лікарка додала, що інсульт краще передбачити, а не лікувати. Найкраще вже після 30 років регулярно робити обстеження.

 

“Інсульт краще попередити, ніж вже лікувати. Якщо у вас є родичі або близькі, які мають гіпертонію, цукровий діабет або підвищений рівень холестерину – це вже є дзвіночком до того, що ви маєте тримати руку на пульсі. Вже у 30+ років не буде заважати щорічна перевірка, бодай тиску. Сімейний лікар, на справді, дуже хороший задум і, якщо просто його відвідувати систематично, ви зможете попередити більшість захворювань, які спадково зумовлені. 40+ це вже точно, тобто якщо 30+ по бажанню, чи в залежності від хвороби, то 40+ – ви точно повинні регулярно робити кардіоргаму, міряти тиск, рівень цукру і холестерину”, – пояснила Зоряна Опалинська.

Більше про це – дивіться у випуску проекту «Помануфактуримо» на youtube-каналі LMN.

Вікторія Васильченко

User Image
Вікторія Васильченко
Відео