“Вірити треба не в ЗСУ, не в диво, не в західних партнерів. Вірити треба в себе: лідери думок поділилися з чим варто йти у новий рік | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Вірити треба не в ЗСУ, не в диво, не в західних партнерів. Вірити треба в себе: лідери думок поділилися з чим варто йти у новий рік
31 Грудня, 19:55
logo-black

“Вірити треба не в ЗСУ, не в диво, не в західних партнерів. Вірити треба в себе: лідери думок поділилися з чим варто йти у новий рік

Яким буде наступний рік нашого життя? Погодьтеся, ми усі про це думаємо. Та ніхто з нас не вгадає, як складеться наше життя та життя нашої України у 2024. Єдине, що можемо сказати однозначно: ми маємо бути сильними!

Ми вже так багато пережили, що навчилися не плакати навіть тоді, коли ракети нищать наші будинки, а росіяни забирають життя наших близьким. Ми навчилися конвертувати свою лють і біль у допомогу ЗСУ. Ми розуміємо — маємо бути сильними.

Для цього, нам дуже потрібно вірити!

Що сьогодні може стати джерелом віри?

Про це говорять лідери думки, відомі мешканці Львівщини.

 

 

 

Андрій Жолоб, парамедик із позивним “Бетон”: 

— Вірити треба не в ЗСУ, не в диво, не в західних партнерів, не в «домовитися посередині». Вірити треба в себе, в тих хто поряд з тобою, у свою сімʼю, в свою улюблену справу, в майбутні подорожі, в каталку на мотоциклі…

Вірити треба в те, що насправді після всього оцього гівна війни ми зможемо довго постояти вдома у гарячому душі й відмитися, вдягнути футболку з лого улюбленої групи, взути червоні кросівки й спробувати отримати задоволення від життя.

Гелена Білик-Різничок, волонтерка, дружина військовослужбовця, голова ГО «Родин полеглих Героїв Львівщини»: 

— Чи не кожен вечір так буває, що сидиш і думаєш, що все, сил немає, нічого робити не хочеш і не будеш, руки опускаються… Але кожен день приходить ранок і починається все знову – дзвінки, прохання від хлопців, від родин. І кожному треба допомагати. І коли приходить світанок ти вже забуваєш, що думала ввечері. Звідки черпаю ресурс? Це насамперед «+» від чоловіка щоранку. Це мій головний стимул, бо він мені завжди каже «Ти не можеш здатися. Ти мені потрібна».

Радити іншим як не втратити віру важко, бо кожен відчуває по-своєму. На другому році повномасштабної війни дуже важко переносять сигнали повітряної тривоги, у людей бувають приступи панічної атаки… Але напевно моя порада – знаходити цей ресурс між тими людьми, які рухаються, які не сидять на місці, які все роблять заради перемоги. Навіть сходити в церкву і поговорити з нашими отцями з Гарнізонного храму – це вже надасть сили і віри. Ну і наш головний вихід – це допомагати. Коли допомагаєш – відчуваєш сили, не допомагаєш, то перебуваєш в такому важкому стані. Ми повинні всі допомагати – донатити, сітки плести чи шкарпетки вязати. Це вже великий ресурс для кожного і плюс в карму. От навіть прийти наліпити хлопцям вареники. Цього року дівчата приходили, ліпили, а потім посміхалися і казали «Все, я виконала, я допомогла» і їм це справді допомагає. Кожна людина повинна зараз себе докладати до перемоги. І так допомагаючи рятувати себе. Тоді буде віра в себе і в перемогу!

Отець Роман Гром:

— Найбільшим нашим опертям є Бог. Він той, на кого дійсно можна понадіятися і з кого можна черпати найбільші сили. Через молитву, через надію, через любов, через добрі вчинки один до іншого. Попри все, як Леся Українка, без надії сподіватися. А у нас зараз є надія, але навіть якщо десь є якась зневіра, то все одно робити. Всьому світу на зло підтримувати один одного, допомагати. Дбати за військових, підтримувати підприємців, тих, хто реально платить податки і підтримує країну економічно, бо це зараз дуже важливо. Мене зараз особисто спасає робота. Хтось каже, що на Різдво зайшов в депресію чи у зневіру, а я почав акцію «Різдвяні пташки» і не маю коли дихнути вільно (сміється – авт.). Працюєш, воно надихає і все. Щира праця є порятунком. Але найбільше надіятися треба на Бога.

А з іншої сторони… Я сьогодні говорив про це в церкві. Ми зараз, як не як, бачимо своє майбутнє, що станеться і як воно буде рано чи пізно. І взяти до порівняння наших дідів і бабусь, які були в Другій світовій війні. Вони не бачили так чітко надії і свого майбутнього. І воно для них не настало. Незалежна Україна постала аж через 40-50 років. Але вони боролись попри все, в криївках святкували Різдво з усіма традиціями, включно з колядками. Так як ми зараз. Але зараз у нас надії є набагато більше і це також може підтримати і зігріти. Чисто так по-людські…

 

ЮЛІЯ АРОНОВА

User Image
Ольга Піліщук
Відео