«Воскові свічки заспокоюють і очищають», – бджоляр з Миколаєва | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Воскові свічки заспокоюють і очищають», – бджоляр з Миколаєва
20 Грудня, 18:37
logo-black

«Воскові свічки заспокоюють і очищають», – бджоляр з Миколаєва

Вікторія Ничта

Колишній підприємець із Миколаєва Іван Білик власноруч виготовляє свічки з натурального бджолиного воску. Каже,такі свічки дуже корисні.

“До того, як я став бджолярем, – зізнається Іван Білик, – я був доволі успішним підприємцем. Але в один момент люди дуже збідніли, перестали купувати дорогу побутову техніку, мій бізнес потроху став занепадати. Щоб якось дати собі раду, вирішив зайнятися бджолярством. Спочатку це було заняття для душі – 5 вуликів. Та з часом настільки захопився, що розширив пасіку до 200 крилатих сімей”.

Новому ремеслу чоловік навчався сам.

“Воскові свічки виготовити не так вже і просто, – каже. – А ще, щоб бджола могла виробити кілограм воску, їй необхідно з’їсти 3 кілограми 600 грам меду. Але це того вартує, бо такі свічки мають гарний золотистий колір, пахнуть медом і квітами. Коли горять, заспокоюють, умиротворюють. Бджолиний віск володіє унікальними властивостями. В народній медицині його застосовують для лікування запалення гайморових порожнин, астми, алергічного нежитю. Також бджолиний віск ефективний як протизапальний засіб при лікуванні ревматичних і м’язових болів. А ще люди кажуть, що горіння свічки з натурального бджолиного воску можна чудово використовувати для очищення житлових, робочих приміщень та самих себе”, – усміхається.

Іван Білик каже, свічки із бджолиного воску можна робити по-різному. Часто опускають гніт у віск, який плавиться до того моменту, поки не вийде потрібна форма. Але сам бджоляр надає перевагу способу розливання воску у спеціальні форми.

«Щоб виготовити якісний продукт, – ділиться секретами Іван Білик, – віск необхідно топити при температурі 70 градусів. Бо якщо її перевищити, віск може задимитися або ж почати горіти. Плавити продукт потрібно на водяній бані, постійно помішуючи його. Також важливо вибрати якісний гніт. Він повинен бути екологічно чистим, без металевих осердь, скручених бавовняних ниток. Товщину гніту потрібно підбирати залежно від діаметру свічки».

Коли віск розтопився, його необхідно профільтрувати. Для цього підійде нейлонова тканина або лійка із фільтром для фарби. Потім у обрану силіконову форму вставляється гніт і заливається віск до країв. Тоді свічку треба охолодити: віск охолоджується близько 6 годин.

«Не можна ставити ще «свіжу» свічку у холодне місце, бо виріб може потріскатися», – каже пан Іван.

Іван Білик робить свічки різноманітних форм, зокрема хатинки, ягняток, ялинки До Різдва виготовляє воскові фігурки Матері Божої та Ісуса Христа.

Фото: Вікторія Ничта

Відео