«Вперше за стіл переговорів сіли влада, активісти та лісники»: робоча група при Львівській ОДА зайнялася проблемами лісової галузі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Вперше за стіл переговорів сіли влада, активісти та лісники»: робоча група при Львівській ОДА зайнялася проблемами лісової галузі
28 Травня, 13:13
logo-black

«Вперше за стіл переговорів сіли влада, активісти та лісники»: робоча група при Львівській ОДА зайнялася проблемами лісової галузі

Учора, 27 травня, у Львівській ОДА відбулось засідання робочої групи, що працює над вирішенням проблем лісової галузі області. Окрім чиновників та лісників, у ньому взяли участь екологи, правоохоронці та активісти. Нарадою керував перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Годик.

«Виключно розуміючи, який стан справ у лісовій сфері, ми можемо спланувати подальші кроки. Спільно з правоохоронними органами працюємо над ліквідацією незаконних вирубок та припиненням потенційних злочинних дій. Також будемо залучати громадськість в частині забезпечення контролю. Одним з елементів, як зробити цю сферу прозорішою, є належне оформлення документів, що є підставою планових рубок, в тому числі санітарних», – зазначив Андрій Годик.

Як пояснює LMN активіст руху “Стоп Лісоцид” Василь Курій, у контексті боротьби з незаконними вирубками ця зустріч має дуже важливе значення.

“Це, мабуть, перший раз, коли за стіл переговорів сіли активісти, влада, правоохоронці, екологи та лісники. Важливо, що Львівська ОДА ініціювала цю зустріч, розуміючи запит суспільства щодо боротьби з незаконними рубками. Цей діалог зрештою має привести до реформування галузі лісового господарства, до зміни підходу лісгоспів до господарювання”.

Група має напрацювати модель реформування галузі, аби лісгоспи повноцінно здійснювали свою діяльність.

“Група працюватиме на постійній основі, – пояснює Василь Курій. –  Перша зустріч, вчорашня, мала тривати лише 40 хвилин, та засідання затягнулось майже на дві години. Усі присутні погодились, що станом на сьогодні маємо дуже багато прогалин у законодавстві. Усе це треба пропрацювати. Другий важливий елемент – діалог лісових господарств з представниками громад має вивестись на якісно інший рівень. Він має бути прямим та доходити до порозуміння”,

За словами Василя Курія, представники зустрічі уже накреслили план дій на найближчий час. Так, державні лісові господарства повинні надати звіти з реальною картиною справ у лісовій сфері, обліки лісообробних підприємств Львівщини. Правоохоронці мають проаналізувати прогалини у законодавстві, які є серйозними перешкодами в їхній діяльності. Вказати, що треба доопрацювати. Активісти запускають та моніторять громадське обговорення проблемних питань.

Всі учасники зустрічі погодилися, що лісова господарка має сприяти якісному наповненню місцевих бюджетів, зокрема бюджетів ОТГ.

“Станом на сьогодні сільські бюджети не відчувають вигоди з роботи лісгоспів. У цьому й проблема. Тому до жовтня ми прагнемо виправити цю ситуацію, підготувати ОТГ, і лісгоспи до самостійного життя”, – каже Курій.

Коло активістів, яких залучатимуть до діалогу, буде постійно розширюватись. Так “Стоп Лісоцид” вже розробив та запустив Гугл-форму, де охочі до співпраці можуть зареєструватись.

“Закликаємо людей активно реєструватись, хочеться, аби спільно працювали не просто представники усіх районів, а були люди з усіх ОТГ Львівщини. Тоді вийде справді якісний діалог”, – підсумовує Василь Курій.

Відео