Випускники отримають по 100 тис грн за найвищий бал на ЗНО | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Випускники отримають по 100 тис грн за найвищий бал на ЗНО
01 Грудня, 19:39

Випускники отримають по 100 тис грн за найвищий бал на ЗНО

30 цьогорічних випускників шкіл, які отримали найвищі бали на ЗНО, отримають премію Верховної Ради у розмірі 100 тис грн кожен. Семеро з них – студенти львівських вишів.

Відповідну постанову сьогодні прийняла Верховна Рада. Грошову премію отримають випускники, які на ЗНО з чотирьох і більше навчальних предметів отримали не менше 790 балів, у тому числі 200 балів за щонайменше один із навчальних предметів.

Цьогоріч таких випускників – 30, 7 з них зараз навчаються у львівських вишах: Українському католицькому університеті та НУ “Львівська політехніка”.

“Такий результат – це показник для Верховної Ради: потрібно ще більше коштів і часу інвестувати в освіту. У шкільну мережу, у розвиток та зарплати вчителів, у нові рішення та технології. Тому потрібно збільшувати фінансування програм «Спроможна школа», «НУШ» та забезпечити фінансування нової формули розрахунку зарплат вчителям”, – коментує народний депутат Павло Бакунець, представник Жовківщини та Яворівщини у Верховній Раді.

Нагадаємо, 3 1 грудня українські вчителі матимуть більші зарплати. У Міністерстві освіти кажуть, що загалом підвищення становитиме 8,4%.  Тож зарплати зростуть на 900 – 1300 грн.

За словами міністра освіти та науки України  Сергія Шкарлета, в Україні існує проблема нестачі молодих педагогів. На його думку, студенти педагогічних вишів йтимуть працювати у школи, коли знатимуть, що їхня праця буде гіно оцінюватись.

Відео