У Бродах брати-атовці вишивають картини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Бродах брати-атовці вишивають картини
08 Лютого, 21:06
logo-black

У Бродах брати-атовці вишивають картини

Тетяна Пасічник

Вчора, 7 лютого, у Бродах відкрили виставку вишитих робіт воїнів АТО братів Олександра та Михайла Надорожняків «Вишивка – оберіг і зцілення».У зали Бродівського історико-краєзнавчого музею можуть завітати всі охочі.

Виставка триватиме до 20 лютого. У музеї кажуть, якщо містяни зацікавляться, можуть продовжити термін.

У приміщенні розмістили близько 60-ти робіт.

” Ці картини вишиті протягом 10-ти останніх років. Є декілька, яким вже більше 20-ти літ. Ми не вишивали спеціально для виставки. Просто вирішили показати те, що назбиралось за десятиліття”,- розповідає LMN один з братів Олександр.

За словами братів, вишивають ще з дитинства. Кажуть, родинна справа.

” Колись треба було у першому класі на трудове навчання вишити звичайну сітку,- діляться брати. –  Мама показала, а ми зацікавились. Дідо вишивав і в’язав, тому ми мали у кого навчитись.

Вишивка заспокоює, а тим більше цікавий сам процес. Особливо, коли неймовірна картинка”.

Для того, аби вишити одну картину чоловікам потрібно від двох тижнів до одного року. Кажуть, все залежить від складності.

“Я ніколи не залишав картину незакінченою. Швидше не було такого вибору матеріалів для вишивання, тому не завжди роботи виглядали так, як хотілось. Вишивали нитками, які знаходили,- каже чоловік.

Зараз, коли є безліч гарних матеріалів, я багато картин переробив. Випоров деякі частини картин і вишив знову”.

Брати після війни потрапили у військовий шпиталь. Олександр втратив око, але все одно не залишав улюблену справу.

” Мені вишивка допомагала побороти наслідки війни. Вона мені була, як зцілення. Саме тому така назва “Вишивка-оберіг і зцілення”.

Звичайно, втрата ока дуже впливає на моє заняття. Я змушений викручуватись. Беру збільшувальне скло, вишиваю переважно при денному світлі”,- пояснює LMN Надорожняк.

Вишивають брати хрестиком. Щоправда, останнім часом захопились новою технікою «шов гольбейн». Картини у цій техніці чорно-білі та мають дзеркальний вигляд зі зворотньої сторони.

Фото: Голос Відродження.

Відео