СБУ зайнялася «сепаратистами», які намагалися захопити владу на Сколівщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
СБУ зайнялася «сепаратистами», які намагалися захопити владу на Сколівщині
21 Грудня, 19:11
logo-black

СБУ зайнялася «сепаратистами», які намагалися захопити владу на Сколівщині

Працівники управління СБУ у Львівській області провели обшуки в осіб, які причетні до сепаратистських дій. Зокрема, під увагу СБУ потрапили львів’яни Сергій Бугаєць та Віктор Палас, мешканка села Верхня Рожанка Сколівського району Богдана Шкелебей. Під час обшуків у них вилучили документальні матеріали щодо причетності до створення псевдодержавних органів влади, повідомили у пресслужбі СБУ.

Як раніше писала LMN, 7 грудня у селі Верхня Рожанка у Сколівському районі кілька місцевих жителів провели збори, на яких оголосили про створення окремої сільської ради. Також ухвалили рішення про те, що державним прапором у селі буде жовто-синій, а не синьо-жовтий, як це затверджено Конституцією. На відео, яке оприлюднив у Facebook  Віктор Палас, видно, що близько 15 осіб провели так звані збори на кухні в приватному помешканні. Вони обрали головою Вехньорожанківської сільської ради Богдану Шкелебей, також обрали депутатів.

Село Верхня Рожанка входить до Славської ОТГ. Проводив збори мешканців Верхньої Рожанки керівник ГО «Багнет нації» 39-річний Анатолій Балахнін з Дніпра. Він пояснював, що Славська ОТГ є нібито «неконституційною» і мешканці Верхньої Рожанки можуть собі створити свою сільську раду.

«Ці всі люди – з однієї родини. Припускаємо, що за ними хтось стоїть, інакше вони би самі до такого не додумалися, – розповідає LMN староста Верхньої Рожанки Руслан Маркевич. – Так звану «голову сільської ради» Богдану Шкелебей бачили в одному відпочинковому комплексі у Славську, де їй хтось оплатив заїзд та проживання. У селі до того випадку про неї ніхто нічого особливого не чув. Була заміжньою за нашим односельчанином, розлучилися. Має 20-річну доньку. Деякий час була закордоном, два-три роки тому повернулася у рідне село. Рік тому «зробилася» активісткою».

 

Староста зазначає, що місцеві мешканці не сприймають усерйоз те, що відбувається у Верхній Рожанці.

«Люди з цього сміються. І навіть ті, хто ходили на так звані «збори», згодом казали, що були сильно розчаровані. Воно все відбувається на примітивному рівні. Але все рівно за такі заяви ці «активісти» мають понести покарання. Їх треба провчити», – додає Руслан Маркевич.

Львівський юрист Андрій Петришин припускає, що ця справа, скоріш за все, не дійде до суду.

«Такі дії правоохоронці розцінюють як самовільне присвоєння владних повноважень. А ці так звані активісти, можливо, вважали ці події невинною виставою з політичним підтекстом. Відкриття кримінальної справи та слідчі дії не завжди закінчуються вироком суду. Тут треба дізнатися, чим керувалися дані особи. Можливо, вони просто не усвідомлювали, до яких наслідків для них це може призвести. Хоча незнання закону не звільняє від відповідальності, – каже LMN Андрій Петришин. – СБУ ж треба активніше намагатися передбачати та локалізовувати саму причину таких проявів. Хоча у нашому краю сепаратизму важко розвинутися. У більшості людей – проукраїнська позиція, тому будь-який такий прояв зникає у самому зародку».

Фото: СБУ у Львівській області

Відео