1 на 3500 малюків: У Львові прооперували немовля з рідкісною вродженою вадою стравоходу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
1 на 3500 малюків: У Львові прооперували немовля з рідкісною вродженою вадою стравоходу
19 Жовтня, 14:20

1 на 3500 малюків: У Львові прооперували немовля з рідкісною вродженою вадою стравоходу

Хлопчик не міг їсти, адже стравохід ще з утроби матері був неправильно сформований. Про це повідомили у пресслужбі Першого медичного об’єднання Львова.

«Матвійко Сотник народився місяць тому в одному із львівських пологових будинків. За декілька годин після появи на світ лікарі помітили у малюка небезпечні симптоми: хлопчик не міг ковтати, а відтак і їсти. З його ротика текла піниста слина, а зонд, який лікарі намагались встановити дитині для годування, не проходив у шлунок. Медики пологового запідозрили у новонародженого атрезію стравоходу. Тому транспортували його до Дитячої Лікарні Святого Миколая . І тут хірурги підтвердили діагноз», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що діти, які народжуються із такою вадою – це 1 на 3 500 малюків. У таких немовлят стравохід є продовженням глотки та проходить через усю грудну клітку аж до черевної порожнини.

Така вада є однією з найскладніших вроджених патологій, які несумісні з життям без вчасної допомоги хірургів.

 

«Операцію виконали торакоскопічно – всього через три проколи у  3 мм малюку зшили стравохід. Втручання ускладнювалось тим, що частина стравоходу з’єднувалася з дихальними шляхами. І при диханні повітря частково потрапляло в шлунок. Тому перед анестезіологами також стояв серйозний виклик – підготувати дитину до операції», – розповіли у лікарні.

Наразі Матвійко продовжує лікування, але вже почувається значно краще. Хлопчик починає самостійно їсти та вже значно краще дихає.

 

Відео