1-річній Сніжані Саган зі Сколівщини відмовили нирки: дитину може врятувати операція | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
1-річній Сніжані Саган зі Сколівщини відмовили нирки: дитину може врятувати операція
11 Березня, 15:01
logo-black

1-річній Сніжані Саган зі Сколівщини відмовили нирки: дитину може врятувати операція

Юлія Швидко

Сніжанці Саган зі села Верхня Рожанка Сколівського району потрібна пересадка нирки. Її батьки, Марія та Василь Сагани, збирають гроші на операцію у Білорусі, яка коштує $60 тис.

«Вагітність була спокійною, донечка народилася здоровою. До 10-ти місяців жодного разу високої температури не мала. У листопаді торік їй стало погано, температура до 37,3 піднялася. Спочатку думали, що зубки ріжуться. Коли стало гірше, викликали швидку», – каже LMN мама Сніжанки Марія Саган.

Дитину поклали у львівський «Охмадит», згодом перевели до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Там дівчинка перейшла інтенсивну терапію.

«Виявилося, що маленька підхопила кишкову інфекцію, яка потрапила у кров. Дала ускладнення на нирки. За чотири дні у лікарні вони відмовили. У Сніжанки – ниркова недостатність п’ятої стадії. Лікарі давали надію, що за 90 днів недуга може минутися, нирки запрацюють. Через три місяці сказали готуватися до трансплантації», – плаче Марія Саган.

Тиждень тому її виписали додому, дитина – на перитонеальному діалізі. Аби провести операцію, дівчинці треба важити не менше 10 кг. Наразі вага 1-річної Сніжанки – 7 кг.

Ніхто з родичів через стан здоров’я не може стати донором.

«Мої нирки, на жаль, донечці не підходять. У чоловіка – високий тиск. Дідусь та бабуся через вік не можуть бути донорами, – додає жінка. – Київські лікарі за нас не беруться. Надіємося лише на Білорусь. Але там, перш за все, треба проплатити. Тоді ставлять на чергу. Можна, і 2, і 3 роки почекати».

Родичі, друзі та небайдужі люди допомогли зібрати дитині $28 тис. Бракує $32 тис. Коли буде уся сума, Сніжанці почнуть шукати донора.

Номер рахунку мами – картка Ощадбанку 5167 4901 1414 1832 Саган (Келеман) Марія Євгенівна. Номер рахунку тата – картка Приватбанку 4149439003883430 – Саган Василь Ількович.

Фото: Facebook

  • 0
  • 42244
Відео