Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
10 років очікування: як сирота у Львові чекає на власний куточок
12 Листопада, 12:31

10 років очікування: як сирота у Львові чекає на власний куточок

Юлія Степанюк

Христина Самалюк очікує на квартиру від держави вже 10 років

Мати свій затишний дім, бути впевненим, що тут ти надовго – банальні речі, про які Христина Самалюк мріє вже 10 років. Жінка – сирота, якій міська влада з року в рік обіцяє допомогти із житлом. Десятки написаних звернень, надісланих листів, озвучених скарг, відвіданих комісій, сотні прохань…  І нульові результати.

Зараз їй 20, вона має дитину та надії на те, що обіцянки влади – не пусті слова.  У Законі України Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є Стаття №33. У ній йдеться про забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа житлом.

«Після досягнення 18 років такі діти протягом місяця забезпечуються соціальним житлом до надання їм благоустроєного житлового приміщення для постійного проживання,» – йдеться у Статті.

Христині Самалюк зараз 20 років – ні соціального житла, ні квартири від держави вона не має. Орендує квартири та кімнати, щоб якось виживати і не залишитись на вулиці. А перспектива жити на вулиці – цілком реальна, якщо міська влада не допоможе їй. Жінка сподівається на Державну програму “Доступне житло” 70 на 30. Згідно неї частину суми за житло замість Христини платить місто, а решту – область.

«Я стою на квартирній черзі вже 10 років. Ще до повноліття мала отримати квартиру, але цього не сталося. Протягом двох років добиваюсь отримання цієї квартири, але поки що все марно,» – розповідає Христина Самалюк.

Жінка була на прийомі у мера Львова, той пообіцяв до кінця 2018 року допомогти. 2018 добігає кінця, а обіцяного житла у Христини і досі немає.

«Звісно, до кінця 2018 виділять… Надворі вже листопад, у грудні рахунки заморозять і «чекай Христина ще рік на квартиру»,» – обурюється Христина.

На комісії Христині пообіцяли видати квартиру, але щоб її пошуками сирота займалась самостійно. Так і було. Вона шукала різні варіанти, пропонувала десятки квартир, які відповідають вимогам: до 700 тис грн., 44 кв м. Але жоден варіант, чомусь, не підійшов.

«Я шукала квартиру, надсилала їм різні варіанти, але всі вони не підходили. Я розумію, що вони просто тягнуть час. Я дзвонила і на гарячу лінію, і в прокуратуру, писала листи і скарги, але нічого не діє. У мене є всі докази та документи, які засвідчують, що я маю отримати квартиру,» – пояснює жінка.

45892995_184139789187390_6088473062452232192_n
46074277_325991074887060_3842888719279325184_n

«У листах, які я писала до влади, я запитувала і про розміри квартири, і про те чи розглядалось моє питання взагалі, і коли саме я отримаю квартиру. Найцікавіше те, що зараз на мої листи не відповідають, немає ні відмови, ні пояснення, ні позитивної відповіді. Хоча в законодавстві вказано, що протягом 5-ти днів мені мали б відповісти,» – обурюється Христина.

У міській раді підтвердили – Христина на черзі стоїть. Проте коли її забезпечать житлом – невідомо.

«Є Христина, якій ми шукаємо квартиру та перевіряємо ту інформацію, яку вона нам дає. Поки що ми не маємо реальної пропозиції, яку можна Христині запропонувати і подати в область на цю регіональну програму, але ми працюємо,» – пояснює заступник начальника управління житлового господарства ЛМР Галина Мазур.

Наразі питання із пошуком квартири для Христини залишається відкритим. Жінка повідомила, що декілька днів тому отримала відповідь на лист до влади, який вона надсилала більше місяця тому. Там їй обіцяють підшуковувати квартиру з 2018 по 2022 рік.

«Тепер вже обіцяють підшуковувати мені квартиру до 2022 року. А де я маю зараз жити!?»…

Схожі новини