100 гривень за пачку: в Україні рекордно подорожчають цигарки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
100 гривень за пачку: в Україні рекордно подорожчають цигарки
24 Лютого, 10:35

100 гривень за пачку: в Україні рекордно подорожчають цигарки

На українських курців чекає планове підвищення акцизів на сигарети. У найближчі роки пачка сигарет коштуватиме мінімум 100 гривень.

Вже цього року ціни на тютюнові вироби зростатимуть двічі — цього місяця і влітку. В середньому ціна виросте на 5-7 гривень. В цілому ціни на тютюн підніматимуть щороку. Зараз на одну пачку сигарет в середньому витрачають 36 гривень. До 2025-го сума буде зростати на 20 відсотків — щорічно.

Генеральний директор Директорату громадського здоров’я МОЗ України Андрій Скіпальський вважає, що через підвищення цін мільйони українців позбудуться шкідливої звички.

 

 

«Навіть підвищення ціни на 5-6 гривень в 2019 році продовжить зниження споживання сигарет, відповідно, буде позитивний ефект для всього населення України, переважно курців», — каже Скіпальський.

 

 

Підвищення акцизів — найефективніший спосіб боротьби з курінням. Підвищення цін на сигарети вже довело свою дієвість. За останні 10 років кількість курців в Україні зменшилася на 20 %.

«Є міжнародна формула, що підвищення ціни на цигарки на 10% призводить до зниження споживання сигарет на 2-5% в залежності від бідності чи багатства країни. В минулому році у нас в середньому зросли акцизи на 30%. Ціну підвищили вище рівня акцизів. в середньому ціна на сигарети виросла на 24% при рівні інфляції в 9,8%. тобто в чистому вигляді – на 14%. і ми маємо падіння продажів і вживання на рівні 17%. при цьому надходження до державного бюджету зросли на 10%», — додавав Скіпальський.

Відео