12-річні львів’яни стали чемпіонами Європи з джиу-джитсу | Львівська мануфактура новин
12-річні львів’яни стали чемпіонами Європи з джиу-джитсу
30 Листопада, 09:16

Двоє львів’ян — 12-річні Анна Торконяк і Даниїл Варлик – стали чемпіонами Європи із бразильського джиу-джитсу. Континентальну першість приймала Ірландія, передає Zaxid.net.

Анна Торконяк має 58 медалей. Своє перше «золото» здобула на чемпіонаті України у 6- річному віці.

«Чим серйозніше змагання, тим Аня ретельніше ставиться до того, яка в неї зачіска має бути. Якщо вона приходить і каже: мамо, заплети мені 3 колосочки, значить це дуже важливі змагання», – розповідає мама спортсменки Ірина Торконяк.

«Я планую до 19 років мати найвищий пояс у бразильському джиу-джитсу і 100 медалей», – додає Анна.

Одноклубник Ані Даниїл Варлик теж став чемпіоном Європи в Ірландії. У першому поєдинку львів’янин, завдяки задушливому прийому, взяв гору над господарем змагань — дублінцем. А у фіналі зустрівся із представником Нідерландів. Дуель була виснажливою — українець потрапив у пастку суперника, у так званий «трикутник».

«Суперник мене душив, душив сильно, але я терпів, тому що дуже хотів стати чемпіоном. Я звільнився з «трикутника», але знову у нього потрапив. Він мене знову почав душити. Але я терпів. І переміг по балах», – пригадує Даниїл Варлик.

Континентальну першість із джиу-джитсу серед дітей у Європі проводили вперше. Першість старого континенту зібрала близько тисячі дітей.

«Рівень підготовки дітей мене дуже сильно вразив. Вони продемонстрували сильний рівень боротьби. Було цікавіше дивитися дитячі сутички, ніж дорослі. Вони технічно і психологічно дуже готові. Виходять професійно, професійно борються», – зазначив тренер чемпіонів Європи Антон Максимов.

Наступного року львів’яни мають намір виступити на чемпіонаті світу в Абу-Дабі.