Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
13-річна Анастасія Максимишин з Яворівщини стала “Найкращою читачкою Львівщини”
25 Травня, 15:18
logo-black

13-річна Анастасія Максимишин з Яворівщини стала “Найкращою читачкою Львівщини”

Тетяна Пасічник

Нещодавно семикласниця Анастасія Максимишин із селища Шкло, що на Яворівщині, здобула звання найкращої читачки Львівщини. Дівчина каже, досі не може повірити у перемогу.

“Про конкурс я дізналась лише за день до першого етапу, – розповідає Анастасія Максимишин. – Мені запропонувала взяти участь наша місцева бібліотекарка Саган Люба Іванівна. Конкурс мене одразу дуже зацікавив, але я спочатку хотіла відмовитись. Не була впевнена у своїх силах, боялась, що не зможу пройти. Наважилась тоді, коли відчула велику підтримку від батьків. Вони дали мені можливість повірити в себе. Мабуть, саме заради них і завдяки їм я все це зробила”.

60982977_2371617486387604_3767507005237886976_n

Перший етап конкурсу був районним, відбувався у Яворові. Брали участь близько 20-ти школярів.

“Коли я вже приїхала на конкурс — хвилювання зникло. Наше завдання було усним, треба було розповісти про свою улюблену книжку. Під час розповіді журі оцінювали за різними критеріями. Брали до уваги як я розмовляю, зміст книги і багато іншого. Якщо чесно, важко не було”, – запевняє семикласниця.

Серед представників Яворівщини Анастасія перемогла. Пізніше поїхала у Львів змагатись у другому етапі – обласному. Там її конкурентами були представники з кожного району Львівщини.

“На цьому етапі ми вже не розповідали, а писали тести. Завдання були зі шкільної програми літератури за 6-7 клас. Було 35-40 учасників. Якось так вийшло, що і тут я стала переможцем, – сміється школярка. – Мені вручили грамоту зі званням “Найкраща читачка Львівщини”, а також дві книжки та можливість поїхати на дитячий форум “Книгоманія”.

На форум з’їхались найкращі читачі з кожної області України. Вони проживали чотири дні у львівській школі-інтернаті та мали змогу кожного дня відвідувати дитячий форум.

“ Це було дуже цікаво, кожен з іншої області, розповідав про себе, свої вподобання. Ми всі дуже здружились, адже разом проводили весь вільний час. На форумі нам подарували по 10 книжок кожному. Вони дуже цікаві, – додає Анастасія. – У школі за нами дивились, харчували. І хоч чотири дні — дуже мало, але ми провели їх класно. Я б і ще брала участь у таких конкурсах. Шкода, що це тільки для семикласників”.

Школярка каже, найбільше любить читати сучасну підліткову літературу. Улюблена письменниця — Наталія Щерба.

“Я не дуже люблю шкільну літературу, вона інколи буває нецікавою. Люблю фантастику, пригодницькі книги. Зараз читаю четверту книгу про дівчину Лінку письменниці Йоанни Ягелло. Вона лише нещодавно вийшла у світ”.

Схожі новини