Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«15 хвилин солідарності»: у Львові розпочали безстрокову акцію на підтримку Закревської (Відео)
26 Листопада, 17:58
logo-black

«15 хвилин солідарності»: у Львові розпочали безстрокову акцію на підтримку Закревської (Відео)

Антоніна Скляренко

Сьогодні під стінами Львівської обласної держадміністрації відбулась акція на підтримку Євгенії Закревської. Адвокатка, нагадаємо, голодує шостий день через те, що влада ніяк не докладається, аби справи розстрілів на Майдані були вирішені.

На 16 годину під будівлю ЛОДА сходяться близько пів сотні людей. Дехто в руках тримає плакати та синьо-жовті прапори. Гаслами «Вбивці Небесної сотні мають бути покарані», «Слідство потрібно продовжити», « 6 днів без їжі, Женю, ти не одна» намагались достукатись до влади. Аби законопроект, який не дає можливості продовжити і вирішити справи Майдану, таки був розглянутий та прийнятий.

«На жаль, законопроект 2116, який мав розглядатися 16 листопада на сесії Верховної Ради, так і не був розглянутий. Мова йде про правку 318. Вона дозволила б слідчим ГПУ увійти в склад Державного бюро розслідувань без конкурсу та продовжити розслідування, – пояснює один із організаторів акції, член Української Галицької партії Тарас Чолій. – На жаль, через ці умови досі не можна покарати ні замовників, ні виконавців – основних винуватців загибелі Небесної сотні».

76964900_1764528880350254_8206653449966714880_n

Сьогодні активісти, яким небайдужа доля розслідувань справ Майдану, оголосили безстрокову акцію. Відтепер щодня на 15 хвилин збиратимуться о 16.00 під стінами державної адміністрації. У вільний мікрофон закликатимуть владу почути їх.

Такі акції проходитимуть у Львові, Тернополі та Івано-Франківську. На них закликають сходитися весь громадський сектор, активістів та політичні партії.

«Хочемо нині підтримати сміливу жінку Євгенію Закревську. Вона присвятила 6 років свого життя захисту родин, які постраждали від тих, хто спокійно вбивав своїх співгромадян. Ці кати досі на волі. І навіть були помічені в катівнях та тюрмах Донбасу, там знущалися над нашими захисниками. Вони не сидять, а спокійно ходять вулицями і зовсім не відчувають кари за свої страшні вчинки. Вони – вбивці в законі. Адже закону, який би допоміг вести слідство у їхніх справах, просто нема», – говорить Ірина Бек із УГП.

Нагадаємо, Євгенія Закревська оголосила голодування 21 листопада. З того часу споживає лише воду. У своїх постах у соцмережах жінка пише, найбільше її обурює те, що справи Майдану зараз худнуть разом із нею. Вже немає слідчих по 9-ти справах.

«Ті нелюди, які віддавали страшні накази, тоді були в кабінетах і на даний час також залишаються в кабінетах. Ці злочинці, які смикали ниточки, вони досі працюють в урядовому кварталі. Це – вороги Майдану, і вони не хочуть його перемоги, – каже Василь Курій із ГО «Люди Країни». – Справжня перемога Майдану буде лише тоді, коли кожен злочинець понесе законну відповідальність за свій злочин. Пригадую, Євген Нищук розповідав про свою розмову із Лесею Гонгадзе. Вона якось сказала йому: «Багато ворогів хочуть, щоб ми втомились, захворіли і померли. Не варто дати їм такої можливості». Хочу сьогодні попросити здоров’я для Жені, сили і наснаги все витримати і не принести ворогам такого задоволення».

Фото, відео: Антоніна Скляренко

Схожі новини