Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
16-річний хлопець з Жидачівщини переміг у телешоу “Дивовижні люди” (ВІДЕО)
17 Березня, 10:54
logo-black

16-річний хлопець з Жидачівщини переміг у телешоу “Дивовижні люди” (ВІДЕО)

Тетяна Пасічник

Андрій Лушпак з села Городище, що на Жидачівщині, переміг у третьому ефірі шоу «Дивовижні люди». 16-річний хлопець склав три кубики Рубіка, одночасно жонглював ними та стояв на баланс-борді.

Андрія називають мультифункціоналом. Він переконує, таке захопення з’явилось випадково.

“Мені було 13 років, друг приніс до школи кубик Рубіка. Збирати його не вмів ні я, ні він. Мене це дуже зацікавило, – розповідає LMN Андрій Лушпак. – Я прийшов додому, подзвонив до мами та попросив, щоб вона купила мені кубик. Він був стареньким, дешевим. Приблизно 30 гривень коштував. З нього і все почалось”.

Розповідає, що чекав маму додому з нетерпінням. Коли взяв у руки кубик, то одразу самостійно вдалось зібрати лише одну сторону.

“В мене було прагнення його зібрати. Окрім цього, ні про що більше не думав, – розповідає хлопець. – Пам’ятаю, в інтернеті шукав формули, за якими складають кубик. Одразу з першого сайту роздрукував їх на принтері. Тоді кольорового друку не було в мене, то я олівцями розмальовував сторони кубика, щоб краще розуміти, як складати”.

Мама Андрія спочатку несерйозно сприймала захоплення сина. Хлопець запропонував їй поїхати з ним на перші змагання у Львів. Каже, хотів розвивати себе більше, а не просто складати кубик Рубіка вдома. Хлопець повернувся додому з перемогою. Тоді мама зрозуміла, що це не просто дитячі ігри.

Хлопець шукав у соцмережах друзів, які теж цікавляться кубиком Рубіка. Знайшов спільноту куберів, там всі ділились своїми вміннями і секретами.

“Якось один хлопець кинув у групу оголошення, що шукають на проект унікальних людей. Я подумав, а чому б ні? – додає Андрій. – Жонглювати вмів ще у 12 років, а перед проектом вирішив ще навчитись стояти на баланс-борді. Потім просто все одночасно вчився поєднувати. На те, щоб звикнути робити три речі разом, мені знадобилось близько трьох місяців”.

Андрій розповідає, що вчився жонглювати саморобними м’ячиками з кульок та муки. Коли вони падали, то вся кімната була білою. Мама спочатку злилась, але коли син показав своє вміння вдома перед проектом, – була в захваті.

У рідному селі люди здивовані можливостями Андрія.

“Якщо чесно, то про моє захоплення знала лише мама і деякі друзі, – каже хлопець. – Я був тихий і закритий, тому нікому не розповідав. Вже з проекту все село дізналось про це. Були дуже здивовані, перешіптувалися, але це були гарні і приємні відгуки. Вболівали за мене дуже і підтримували на проекті”.

Андрій виграв 100 тис. грн. Також 27 квітня з переможцями усіх ефірів він змагатиметься у гранд-фіналі шоу “Дивовижні люди” . Головний приз – 200 тис. грн і почесне звання.

На досягнутому не зупиняється. Завжди хоче вдосконалювати вміння. Зараз Андрій захоплюється складанням кубика наосліп.

Хлопець змагався у різних містах: Львів, Київ, Чернігів, Харків, Вінниця, Житомир. Є володарем двох золотих медалей. Також має шість бронзових.

Фото, відео: шоу  “Дивовижні люди”.

Схожі новини