Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
16 років провів на кріслі колісному: у Львові прооперували хлопця із рідкісним генетичним захворювання
19 Травня, 11:03

16 років провів на кріслі колісному: у Львові прооперували хлопця із рідкісним генетичним захворювання

У лікарні Святого Миколая медики прооперували 20-річного хлопця, у якого була торсійна дистонія. Це рідкісне генетичне захворювання, при якому мозок направляє неправильні імпульси до м’язів. Відтак, тіло хворого викручує, а в м’язах з’являється сильний біль. В Україні на цю недугу хворіють близько 100 людей.

Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

Володі лише 20 років. На вигляд він народився здоровим хлопчиком. Проте, у два з половиною роки його ніжки почали слабшати, а ліва стопа чомусь відхилялася вбік. Спершу Володі стало складно ходити, а потім – взагалі неможливо. До того ж, він усе гірше говорив. Батьки постійно возили свого сина на консультації до медиків, відвідали десятки спеціалістів, але все виявилось марно. Адже медики ніяк не могли розпізнати хворобу.

9-36

Кілька років тому мама Володимира випадково побачила по телевізору історію дівчини, яка хворіла на рідкісне захворювання. Симптоми її недуги збігалися з тими, що були у її сина. Медики підтвердили діагноз – торсійна дистонія.

«Торсійну дистонію неможливо вилікувати, але можна усунути прояви хвороби. В мозок хворих вживляють нейростимулятор – пристрій, що подає правильні імпульси до мозку. Встановили такий і Володі. Зробили це київські спеціалісти. Після операції хлопцю значно полегшало. Він почав виконувати фізичні вправи, краще їсти та говорити», – розповіли у медзакладі.

Проте, роки без правильного діагнозу та лікування змінили тіло хлопця. Його обидві стопи були повністю вивернуті всередину, відтак їх довелося вирівнювати хірургічним методом.

За словами медиків,  до того ж, у хлопця розвинувся нервово-паралітичний сколіоз. Хребет Володимира викривився аж на 102 градуси. Через цю деформацію він не міг утримувати рівновагу та перехилявся на один бік, тому він здебільшого лежав і сидів, а ходити міг лише з підтримкою. Крім того, хлопця постійно мучив сильний головний біль.

8-35

Аби хлопець утримав координацію при ходьбі, йому треба було зробити складну операцію на хребті. До львівських медиків приєднались відомий спінальний хірург Марк Диржка та нейрофізіолог Браян Дембоскі із Америки.

«Під час хірургічного втручання американські та львівські лікарі зробили корекцію деформації хребта. Стабілізували його та наклали металеві конструкції, аби викривлення не прогресувало. Після складної операції на хлопця чекає тривале відновлення. А потім – реабілітація. Та Володя вже значно краще сидить і ходить»,  – йдеться у повідомленні.

Найбільше хлопець мріє, аби навчитись ходити самостійно. А потім – зіграти у футбол на одному з найбільших стадіонів України.

Схожі новини