Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“18-річних не забиратимуть до армії примусово”, – міністр оборони
23 Січня, 17:59

“18-річних не забиратимуть до армії примусово”, – міністр оборони

Сьогодні, 23 січня, в ефірі випуску програми “Сніданок з 1+1” міністр оборони України Андрій Загороднюк сказав, що призов до лав Збройних Сил України обов’язковий з 20-ти років, з 18-ти – добровільно, передає Арміяinform.

“Хотів би прояснити питання про “призов з 18 років”. Ми мали ситуації, коли юнаки хотіли вступити до лав Збройних Сил, піти на строкову службу. Але ми не могли їх прийняти, тому що можна було брати тільки з 20 років. Ми зробили так, щоб ця можливість зараз була, але лише для тих, хто хоче цього добровільно. З 20-ти років — це буде обов’язково, з 18-ти,19-ти — добровільно”, — каже міністр оборони.

Андрій Загороднюк категорично проти насильницьких приводів: коли ловлять на вулиці, дискотеках, у чергах абітурієнтів і так далі. За його словами, є чітко виписаний порядок, постанова Кабміну і Закону про те, яким чином має відбуватися повідомлення призовника. Людина має прийти самостійно. Але якщо вона не приходить або ухиляється, то несе за це кримінальну або адміністративну відповідальність.

Міністр також зазначив, що запроваджується лінія правової допомоги, куди можна звернутися у разі порушень під час проведення призовної кампанії. Крім того Загороднюк запевнив, що строковиків в зону ООС не відправляють.

“До району проведення операції Об’єднаних сил військовослужбовців строкової служби ми не відправляємо. На фронт вони не їдуть. У нас є такі ситуації, коли людина підписує контракт, їй 18 чи 19 років і як контрактник він вже їде до ООС, але мова в жодному разі не йде про строковиків. Це не змінюється, а залишається так і надалі, — додав Андрій Загороднюк.

Фото: Ракурс.

Схожі новини