Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
2-річна дівчинка з Дрогобицького району проковтнула 36 магнітних кульок від конструктора
07 Вересня, 16:23

2-річна дівчинка з Дрогобицького району проковтнула 36 магнітних кульок від конструктора

У суботу, 6 вересня, у львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ терміново прооперували 2-річну дівчинку з Дрогобицького району. Вона проковтнула 36 магнітних кульок від конструктора. Дев’ять кульок під дією магнітного поля утворили ланцюжок і потрапили в кишківник, ще 27 кульок утворили неправильне коло і потрапити в кишківник не могли, повідомляє Zaxid.net.

Лікарі кажуть, що дівчинці – 2 роки і 7 місяців. Вона – третя дитина в сім’ї. Перші дев’ять магнітних кульок дитина проковтнула у п’ятницю, 4 вересня. Це бачили старші діти, але батькам не повідомили. Наступного дня дівчинка проковтнула ще 27 магнітних кульок. У неї почалася блювота, старші діти розповіли батькам про магнітні кульки.

«Дев’ять кульок, які дитина проковтнула у п’ятницю, утворили ланцюжок, бо було сильне магнітне поле. І вони пройшли зі шлунка в тонкий кишківник. А ті 27 магнітних кульок, які дитина проковтнула у суботу, утворили неправильне коло і їх терміново треба було діставати. Кульки були діаметром 4 мм. Найвірогідніше, з якогось конструктора», – каже хірург ОХМАТДИТу Оксана Горбач.

Оперували дівчинку через кілька годин після госпіталізації. Із Чорнобильської лікарні покликали на допомогу досвідченого лікаря-ендоскопіста Олега Кочеркевича. Окрім нього, до операційної бригади увійшли дитячі хірурги Оксана Горбач, Олег Содома і лікар-анестезіолог Володимир Міщук. Дівчинці зробили інтубаційний ендотрахеальний наркоз і спробували діставати кульки ендоскопічно.

«Спершу нам не вдавалося. Кульки круглі, слизькі і постійно зіскакували з ендоскопічних петель. Згодом ми одна за одною дістали 27 кульок. Ті дев’ять, які потрапили у кишківник, вийшли природним шляхом», – додає хірург.

Оксана Горбач розповіла, що торік довелося оперувати хлопчика, також з Дрогобицького району, який проковтнув металеві дробинки і тривалий час ходив з ними. Лікарі просять батьків ретельно оглядати іграшки, якими граються діти до трьох років.

Фото: ілюстративне

Схожі новини