Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
20 кілометрів за 12 хвилин: поліція та медики рятували малюка, який наївся мідного купоросу
26 Травня, 19:14
logo-black

20 кілометрів за 12 хвилин: поліція та медики рятували малюка, який наївся мідного купоросу

Під вечір у неділю, 24 травня, до Львівської міської дитячої лікарні ім. Пилипа Орлика привезли 2-річного пацієнта, який наївся мідного купоросу. У реанімаційному відділенні дитині промили стравохід та шлунок. Хлопчика уже перевели у педіатричне відділення. Лікарі кажуть, що малому пощастило, бо його привезли вчасно.

Батьки ж через великі затори на дорозі не могли швидко їхати. Дитині ставало гірше. Біля села Зимна Вода на Пустомитівщині, що за 20 км від лікарні, вони побачили патрульних. Попросили, аби ті допомогли довезти дитину. Через 12 хв хлопчик уже був в лікарні, розповідають у пресслужбі Львівської патрульної поліції.

Медики ж звертаються до батьків, аби ті ховали хімічні засоби від своїх дітей.

«Найчастіше жертвами «хімічних напоїв» стають діти від 3 до 5 років, яким усе цікаво. Вони хочуть спробувати на смак мідний купорос, миючі засоби. Інколи їм варто лише промити шлунок, вилікувати отруєння. А бувають значно складніші випадки, коли доводиться лікувати опіки кислотами та лугами. Часто діти випивають оцет. Але такі випадки ще не є найскладнішими, адже він не робить глибоких опіків, – каже LMN дитячий хірург Дмитро Грицак. – Гірше, коли діти отруюються засобами для чищення труб типу «Кріт». Ми вже цілий рік лікуємо 11-річного хлопчика, яка випадково його випив. Мама засіб перелила у пляшку з-під солодкого напою. Малий забіг з вулиці і вирішив попити. Часто через опіки такими засобами у дітей виникає непрохідність стравоходу – пацієнти не можуть їсти, їх лікуємо роками. Часто такі отруєння призводять до інвалідності в майбутньому».

Лікар просить також ховати від дітей ліки. Бо є багато випадків, коли малі пацієнти ними отруюються, бо хочуть спробувати на смак.

Фото: ілюстративне

 

 

Схожі новини