20 людей циркулюють областю і створюють «хабарні справи», – правозахисниця прокоментувала затримання лікаря в Кам’янка-Бузькій | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
20 людей циркулюють областю і створюють «хабарні справи», – правозахисниця прокоментувала затримання лікаря в Кам’янка-Бузькій
02 Лютого, 21:06
logo-black

20 людей циркулюють областю і створюють «хабарні справи», – правозахисниця прокоментувала затримання лікаря в Кам’янка-Бузькій

Віра Міцна

 

Учора LMN писала про те, що директора КНП «Кам’янка-Бузька ЦРЛ» Романа Кучерепу суд на два місяці відсторонив від роботи. 30 січня його затримали правоохоронці, інкримінують хабар. Намагаються довести, що лікар вимагав неправомірну вигоду від підприємця за сприяння у закупівлі комп’ютерної техніки

Новина розлетілася у соцмережах, люди висловлюють підтримку лікарю. Вважають, його підставили. Одна з користувачок повідомила, що одним з тих, хто «бере участь у знищенні самодостатнього і розумного керівника», є Андрій Федорович Пайонкевич. Він львів’янин, зареєстрований як ФОП – займається зокрема офісною та комп’ютерною технікою.

Цікаво, що Андрій Пайонкевич числиться у відкритій базі українських корупціонерів. Раніше працював у Сихівському райвідділі міліції, був дільничним інспектором. За даними сайту, вчинив тоді крадіжку, змовившись із групою осіб. Мав відсидіти 5 років, та суд прийняв рішення про звільнення від відбування покарання з випробувальним терміном 2 роки.

Жителі Кам’янки-Бузької підозрюють, ця людина може бути завербована певними структурами для чистки неугодних.

LMN звернулася за коментарем до голови ГО «Львівська правозахисна ініціатива», головного лікаря Католицького шпиталю ім. Митрополита Шептицького Наталії Ван Доверен. 2,5 роки тому вона пережила схожу ситуацію.

 

«Я теж була затримана начебто на хабарі. Щоб зрозуміти, що відбулося зі мною, проаналізувала чимало таких затримань, які відбувалися за останні роки на Львівщині. І виявила, що приблизно 20 людей циркулюють областю і створюють так звані хабарні справи, – каже – Є навіть одна людина –  Мар’яна Гавриш, яка дала хабар приблизно 12-ти посадовим особам – мерам, головам райдержадміністрацій. Не маючи жодної освіти, сьогодні вона вчиться в одному з львівських університетів. Можливо, щоб і там давати комусь хабарі.

Перебуваючи на іспитовому терміні після вчиненого злочину, за який була засудженою, – вкрала курку. З того періоду почалася її «кар’єра» агента. Якщо не помиляюся, вона давала хабар 70 тисяч євро голові Жовківської райдержадміністрації. Начебто за отримання землі під будівництво заводу, якого досі ніхто не бачив.

Для чого інкримінують хабарі? Щоб «викачати» гроші із затриманого, розправитися з мотивів політичних, кон’юнктурних тощо. Буває, для статистики. Скажімо, щоб виправдати існування департаменту захисту економіки”.

 

 

Наталія каже, люди, які потрапили в пастку певних органів, часто бояться добиватися справедливості.

«Я з багатьма затриманими спілкувалася,  вони не впевнені, що витримають тривалу боротьбу, – говорить. – Я ж це витримую вже роками, жертвуючи здоров’ям, благополуччям сім’ї. Це важко. Але це треба витримати, щоб добитися правди законним шляхом. Висловлюю підтримку моєму колезі і бажаю сили і витримки. Він на стороні правди, а тому здаватись не можна. Це те, на що ці «ділки» українськоі правоохоронної ганьби розраховують. Боротьба за правду завжди важка і не кожному під силу. Але я вірю в силу і відвагу головного лікаря . Світло є. Лише шлях до нього не дуже короткий».

Фото: facebook

На фото:  Люди зібралися біля будівлі суду у Буську на захист лікаря Романа Кучерепи.

Відео