22 січня виповнюється 10 років з дня вбивства Юрія Вербицького | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
22 січня виповнюється 10 років з дня вбивства Юрія Вербицького
21 Січня, 15:34

22 січня виповнюється 10 років з дня вбивства Юрія Вербицького

Завтра, 22 січня  у Центрі Довженка (просп. Червоної Калини, 81) відкриють виставку, присвячену пам’яті сихівчанина, Героя Небесної Сотні Юрія Вербицького. Відвідати її можна буде з 14:00. Про це повідомили у Львівській мерії.

Нагадаємо, 22 січня 2014 року у лісі поблизу села Гнідин близько 6-ї години ранку було знайдене тіло викраденого напередодні з офтальмологічної лікарні майданівця, львів’янина Юрія Вербицького зі слідами жорстоких катувань.

Юрій Вербицький народився 25 серпня 1963 року у Львові.

У 1985 році закінчив факультет геодезії Львівського політехнічного інституту.

З 1994 року працював у відділі сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики НАН України, Львів.

У 2013 році захистив дисертацію на тему «Методичні та прикладні аспекти комплексного банку геофізичної інформації Карпатського регіону» і здобув науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук.

Займався створенням апаратури та програмного забезпечення геофізичних і сейсмічних досліджень. Захоплювався програмуванням, що стало важливою частиною в його житті. Написав понад сотню програм, багато з яких використовуються на сейсмічній станції у Львові, а також на всіх станціях спостереження в карпатських горах.

Юрій захоплювався альпінізмом і дуже любив гори. Він  мав І розряд з альпінізму, долав маршрути найвищої категорії складності на Кавказі. Був прихильником здорового способу життя, займався спортом.

“Він був неагресивний. Абсолютно толерантний і поміркований. Неодноразово казав, що не може нічого «рубати з плеча». Ми навіть з ним сперечалися через це. Був хорошою людиною. До патології чесним. Якщо він в чомусь був переконаний, то максимально толерантно намагався пояснити це опонентам”, — згадує старший брат Юрія Сергій.

Юрій регулярно приходив на Майдан і підтримував протестувальників. Ночами він чергував на барикадах Майдану, коли тут було найменше людей. Чергував усю ніч, очікуючи на можливий штурм «беркуту», аж поки не починало ходити метро і не підтягувалися кияни. Юрій ходив на розмови з силовиками та представниками антимайдану, намагаючись із ними поговорити, переконати.

Востаннє приїхав до Києва 18 січня. Відомо, що десь між 2 і 3-ю годиною ночі був поранений у ліве око уламками світло-шумової гранати. 21 січня 2014 року Юрія Вербицького разом з Ігорем Луценком викрали з приміщення офтальмологічного відділення Олександрівської лікарні у Києві.

За словами Ігоря Луценка, викрадачів було десятеро.

Бандити вивезли чоловіків мікроавтобусом до лісу, де почали їх допитувати. Коли тітушки дізналися, що Юрій зі Львова, а отже і «бандерівець», почали його бити та катувати з особливою жорстокістю. Коли на вулиці почало світати, між 6-ю і 7-ю годиною ранку, злочинці знову завантажили побитих майданівців у мікроавтобус і кудись повезли. Викрадених і побитих майданівців привезли у гараж, у якому продовжували катувати впродовж наступних 6—8 годин.

22 січня 2014 року тіло Юрія Вербицького було знайдено на околицях с. Гнідин Бориспільського району Київської області зі слідами тортур. Активісту Євромайдану було завдано надзвичайно тяжких травм: зламана ліва рука, переламано 11 ребер, перелом тіла грудини в 4-му міжребер’ї з внутрішнім крововиливом, закрита травма грудної клітки, травми внутрішніх органів.

Похований Юрій на Личаківському цвинтарі у Львові.

Нагадаємо, що вранці 22 січня на вул. Грушевського внаслідок вогнепальних поранень загинули Сергій Нігоян і Михайло Жизневський, був смертельно поранений Роман Сеник( помер у лікарні 25 січня).

До 10-ї річниці Революції Гідності у Львові відбудуться заходи вшанування перших Героїв Небесної Сотні, які заплановані на 18.00.

Відео