Старосамбірська міськрада вирішила передати недобудоване хірургічне відділення “для покращення житлових умов біженців”: ветеранів обурило таке рішення
На території колишнього військового містечка в Старому Самборі на вулиці Дністровій близько 10 років тому почали будувати новий хірургічний комплекс. Багато років споруда потерпала від розкрадання. Наразі недобудовану будівлю у Старосамбірській міській раді вирішили віддати для реалізації проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо перемішених осіб». Однак таке рішення для Об’єднання ветеранів бойових дій АТО стало справжнім шоком. Чому і що кажуть про це чиновники – читайте у нашому матеріалі.
5 березня цього року Старосамбірське об’єднання ветеранів бойових дій АТО надіслало звернення до низки структур, зокрема до Старосамбірської міськради та Самбірської РДА, Львівської облради, а також до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я з проханням напрацювати механізм, який “дозволить не лише зберегти об’єкт, але й завершити його та використати для потреб насамперед місцевих мешканців – ветеранів та інвалідів війни, сімей полеглих Героїв”.
1 квітня Старосамбірська міська рада відреагувала на звернення ветеранів. У відповіді зазначили, що продовження проєкту реконструкції будівлі під хірургічне відділення наразі суперечить нормативним документам та чинному законодавству, тому що хірургічне відділення не може функціонувати як окремо стояча будівля, а лише у складі медкомплексу.
Окрім того, у відповіді на звернення написали, що у міськраді розглядали можливості залучення грантових та донорських коштів для створення рекреаційного центру, однак підтримки донорів або зацікавлених осіб не отримали.
Відтак у 2023 році Старосамбірська міськрада взяла участь у відборі у проєкт Міжнародної організації з Міграції “Покращення житлових умов ВПО на Сході України”. За результатом цього конкурсу Старосамбірська міськрада увійшла до громад, які стали учасниками та підписала Меморандум про співпрацю щодо реалізації цього проєкту на базі недобудованої споруди того самого довгобуду на території військового містечка.
LMN поспілкувалась з учасником бойових дій Михайлом Ковальчуком. За його словами, ветерани обурені тим, що міськрада навіть не повідомила їх про своє рішення. Учасники бойових дій дізнались про передачу недобудованого хірургічного відділення з Facebook-допису.
“Я дізнався про це з допису у фейсбуці, їхав за кермом, стояв в корці і зайшов на сторінку Львівської обласної ради, а потім і на сторінку Максима Козицького. Після цього ми почали діяти. На наступний день того допису у фейсбуці вже не було, вони видалили”, – згадує пан Михайло.
Також Михайло зазначив LMN, що наразі на звернення Об’єднання ветеранів АТО дав відповідь лише голова ОТГ.
“Київ відповіді досі не дав. В мене навіть є підозра, що ці листи просто десь у Львові зупинились”, – додав Михайло Ковальчук.
Окрім того, за словами Михайла у Об’єднанні ветеранів АТО вперше чують про пошук грантових або донорських ресурсів для загосподарювання цієї будівлі. Якщо навіть пошук був – то такі рішення ніяк не обговорювались із ветеранами.
“Ми в Об’єднанні вперше чуємо про пошук грантових або донорських ресурсів для загосподарювання цієї будівлі. Я запевнив голову міської ради та обласної ради, що я в серпні, коли будуть громадські слухання не дозволю їм цього зробити. Ніякої комунікації з Об’єднанням про загосподарювання цієї будівлі не було. В 2014 році ми навіть анонсували перекриття дороги, тоді влада почала з нами трохи говорити, однак з 2015 року про цю лікарню з нами ніхто не говорив, казали, що це будівництво заморожене. Ми просили реабілітаційний центр, навіть казали, що знайдемо гроші, нам потрібно тільки документи переробити, однак нам у міськраді відповідали, що документів немає”, – розповідає Михайло Ковальчук.
Наразі учасники бойових дій та ветерани Старосамбірщини планують по максимум залучити громадськість для розголосу цієї ситуації.
“Ми будемо по максимуму збирати людей, учасників бойових дій, депутатів, будемо говорити з фракціями, щоб зрозуміти, хто нас підтримує, а хто ні. Щоб ми прийшли в серпні, бо на серпень призначені громадські слухання, ми будемо впевнені, що вони цього не зроблять. Наразі ми хочемо залучити медіа по максимуму, щоб люди про це знали. Це потрібно робити масово, щоб люди розуміли, що це дуже велика проблема для нашого регіону. Ми не проти переселенців, однак це будівля є наша, ми її відстоювали. Якщо не хочуть давати квартири учасникам бойових дій, то нехай роблять реабілітаційний центр і лікують хлопців”, – наголосив учасник бойових дій Михайло Ковальчук.
LMN також зверталась за коментарем до секретаря Старосамбірської міськради Ігоря Жука. Однак він відмовився коментувати ситуацію у телефонному режимі. Тож ми надіслали офіційний запит до Старосамбірської міськради і щойно отримаємо відповідь – опублікуємо її.
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь