24 гірники шахти “Надія” продовжують протест під землею: ще двом стало погано | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
24 гірники шахти “Надія” продовжують протест під землею: ще двом стало погано
02 Вересня, 13:05
logo-black

24 гірники шахти “Надія” продовжують протест під землею: ще двом стало погано

Софія Мінджоса

Гірники шахти “Надія”, що у Соснівці, вже п’яту добу поспіль протестують через борги із виплати зарплати. 24 працівники продовжують сидіти під землею і відмовляються виходити на поверхню. Сьогодні, близько 09.30 з шахти вивели двох гірників, яким стало зле. У чоловіків піднявся тиск.

“Керівництво шахти забезпечує протестувальників змінним одягом. Доставляємо іжу та воду. Постійно чергує медсестра, на випадок, якщо комусь стане погано”, – каже LMN головний інженер шахти “Надія” Віталій Ковальовський.

Учора попри сильний дощ родини гірників перекривали дорогу біля селища Сопошин. Час від часу протестувальники пропускали транспорт. Сьогодні вони продовжать протест. Головна вимога – виплатити гірникам заборгованість із зарплати за півроку.

“Львівобленерго попередило підприємство про відключення шахти від енергопостачання за борги сьогодні з 10.00. Однак гірники налаштовані рішуче та анонсували підземне голодування у випадку, якщо влада не знайде механізмів вирішення кризової ситуації. Також маю інформацію, що 10 млн грн вже вдалося виплатити і зарплатна заборгованість перед вугільним підприємством зменшилася до 51 млн грн. Ми уточнюємо це”, – говорить голова профспілки гірників України Михайло Волинець.

Зазначимо, підземна акція протесту розпочалася 28 серпня. Майже пів сотні гірників відмовилися виходити з-під землі, бо із березня не отримують зарплату. Сьогодні, 2 вересня, має відбутись засідання Кабінету міністрів України, де розглядатимуть це питання.

Фото: Радіо Свобода.

Відео