Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
25 чи 7: Старосамбірщина визначалась, коли святкувати Різдво
19 Листопада, 18:40

25 чи 7: Старосамбірщина визначалась, коли святкувати Різдво

Цього року в Україні побільшає тих вірян, які святкуватимуть Різдво Христове 25 грудня. Адже 18 жовтня Синод ПЦУ дозволив проводити святкові богослужіння у цей день там, де таке бажання виявлять громада та настоятель храму. 

Одна із найбільших локальних фейсбук-спільнот Львівської області “Моя Старосамбірщина” провела опитування, поцікавившись у підписників, яку дату святкування Різдва вони підтримують.

Опитування тривало 5 днів. У ньому проголосувала майже 3 200 людей. При цьому більшість із них вважають, що відзначати Різдво Христове слід 25 грудня. За такий варіант проголосував 71% учасників опитування. Натомість лише 21% обрали варіант 7 січня. 

Один учасник запропонував відзначати свято двічі – і 25 грудня, і 7 січня.znimok-ekrana-2022-11-19-o-17-12-23
Скріншот з Фейсбук-сторінки "Моя Старосамбірщина"

Додамо, оскільки цьогоріч Церква не запропонувала вірянам єдино визначеної дати, дискусії у громадах тривають. Прихильники грудневаого варіанту кажуть, що хочуть святкувати Різдво зі світом та бути подалі від росії.

Водночас консервативна частина населення, яка підтримує святкування Різдва 7 січня, наголошує на тому, що цей день є традицією українського народу. Крім того, зміна дати Різдва призведе до зміни багатьох свят у календарі, що спричинить чимало незручностей.

Виглядає так, що остаточно вирішити питання “правильної” дати Різдва може лише церковна “верхівка”. Але наразі до такого радикального рішення вона не готова.

Схожі новини