Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
26-річний хлопець з Дрогобиччини заразився лептоспірозом на озері в Польщі
05 Липня, 12:26

26-річний хлопець з Дрогобиччини заразився лептоспірозом на озері в Польщі

Наприкінці червня до Підбузької районної лікарні, що у Дрогобицькому районі, госпіталізували 26-річного хлопця. У нього була надзвичайно висока температурою тіла, болі в литкових м’язах та нирках. Лікарі запідозріли лептоспіроз.

2 липня його з районної лікарні госпіталізували в інфекційне відділення Стебницької міської лікарні. Вчора львівський обласний лабораторний центр підтвердив діагноз, у хлопця – лептоспіроз, передає Захід.нет.

Завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш розповіла, що стан хворого був важкий.

« У Стебницькій лікарні йому надають всю відповідну медичну допомогу», – каже Ірина Куліш.

За її словами, чоловік недавно повернувся з Польщі, де був на заробітках. Працював на будівництві біля Катовіц. Перед приїздом в Україну купався у місцевому озері.

«Чоловік мав подряпини на руках, через які, найімовірніше, в його організм і потрапили лептоспіри, збудники хвороби. Лікарі дізнавалися – озеро в Польщі, в якому купався чоловік, не пристосоване для купання», – каже Ірина Куліш.

Лікарі радять бути дуже обережними і не купатися у водоймах, які не дозволені длямкупання, адже у них можна дуже легко підхопити не лише лептоспіроз, а й інші небезпечні захворювання.

За словами Ірини Куліш, цього року на Львівщині зафіксовано вже шість випадків лептоспірозу, один з них – смертельний. На початку року від цього захворювання помер 54-річний львів’янин. У нього діагностували важку форму лептоспірозу.

Торік на Львівщині було зафіксовано 24 випадки лептоспірозу, три з них – летальні.

Лептоспіроз характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою. З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів.

У львівському лабораторному центрі цього року досліджували щурів, зібраних з усієї області – 34% з них виявились носіями лептоспірозу.

Фото: ілюстративне

Схожі новини