27 мешканців Львівщини цього року потерпіли від кліщів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
27 мешканців Львівщини цього року потерпіли від кліщів
04 Червня, 20:41

27 мешканців Львівщини цього року потерпіли від кліщів

За п’ять місяців цього року 27 мешканців Львівщини занедужали на хворобу Лайма. Серед  них – четверо дітей віком 5-14 років. Двоє дітей зі Львова, стільки ж зі Золочівського району.

За цей час дослідили 121 кліща, 39 з них були інфіковані, передає Zaxid.net.

Серед пацієнтів з хворобою Лайма найбільше львів’ян – 17, мешканців Золочівського району – 5, і по одному – у Бродівському, Перемишлянському, Пустомитівському, Стрийському районах і Трускавці.

«До людей, в яких діагностували хворобу Лайма, кліщі найчастіше присмоктувалися у сихівському лісі, Брюховичах, у парках «Погулянка» і «Високий Замок». З 121 кліща, яких принесли в лабораторію на дослідження, кожний третій був інфікований», – каже завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.

Торік в області кліщі інфікували 327 мешканців, серед яких 19 дітей.

У львівських парках у червні обіцяють розпочати акарицидну обробку. Раніше цього зробити не могли через дощову погоду.

Хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке переноситься кліщами. Може поразити серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви. Медики закликають: якщо на своєму тілі помітили кліща – одразу треба звертатися до лікарні. Ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%.

Фото: ілюстративне

Відео