30 років жив з пухлиною: львівські хірурги врятували ногу 49-річного львівʼянина від ампутації | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
30 років жив з пухлиною: львівські хірурги врятували ногу 49-річного львівʼянина від ампутації
22 Лютого, 09:53

30 років жив з пухлиною: львівські хірурги врятували ногу 49-річного львівʼянина від ампутації

Львівські хірурги у Лікарні Святого Луки видалили пухлину розміром як м’яч для регбі 49-річному львівʼянину та врятували його ногу від ампутації. Про це повідомили у пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова.
Євгеній Плеханов майже 30 років жив із новоутвором у стегні. Ліпому – доброякісне утворення, яке розвивається з клітин жирової тканини, медики виявили, коли йому було 20. Утвір ще тоді обріс навколишні тканини верхньої внутрішньої третини стегна – м’язи, нерви й судини. Видалити його повністю – означало б провести ризиковане для пацієнта втручання. Він міг втратити чутливість усієї ноги. Тому тоді медики однієї з міських лікарень видалили лише частину ліпоми. А також попередили юнака: пухлина може і надалі рости.
Останні 15 років Євгеній жив в Італії. Там чоловік працював водієм. І хоча він бачив, що пухлина з роками таки більшала, через малоактивний спосіб життя вона особливо не турбувала його. А обстежитися у тамтешніх лікарнях змоги у нього не було.
До України чоловік повернувся з початком повномасштабної війни. Багато волонтерив – доправляв гуманітарну допомогу постраждалим від війни у пункти гуманітарної підтримки та у шпиталі. Постійно перебував в русі. Через регулярні навантаження на ноги біль верхній частині стегна попросту не минав, ще й віддавав у пах. Окрім цього, кінцівка почала затерпати. Тоді Євгеній звернувся за допомогою до спеціалістів Лікарні Святого Луки.
Лікарі провели пацієнтові МРТ і з’ясували, що ліпома від часу першого оперативного втручання збільшилась майже втричі – до розміру 24х13 см. Вона проросла у верхній третині стегна поміж м’язами, судинами, нервами та сухожиллями у ділянці від паху і до низу. Утвір здавлював судинно-нервовий пучок, а значить – погіршував кровотік в артеріях ноги.
«Щоб не допустити часткової чи навіть повної зупинки кровоплину в кінцівці, а це загрожувало би ампутацією, ми виконали складне втручання, яке вимагає високої точності і відпрацьованих навичок: відділили частини пухлини від нервів і артерій, а потім видалили її повністю без ускладнень для пацієнта», – пояснює судинний хірург, завідувач відділення інтервенційної радіології Олександр Голуб.

Наступного дня після операції Євгеній почав ходити. Він нарешті позбувся як дискомфорту, так і болю. Чоловік повернувся до своїх буденних справ. І нині, як і раніше, продовжує волонтерити для допомоги нашим захисникам та захисницям на передовій.

Відео