300 тисяч норок: що хочуть збудувати на Бродівщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
300 тисяч норок: що хочуть збудувати на Бродівщині
25 Жовтня, 18:46

300 тисяч норок: що хочуть збудувати на Бродівщині

Марія Оринчак

На території Бродівського району планують збудувати три хутрові фірми.

Про це повідомила громадська активістка ГО “Екологічний корпус” Неля Марчук:

“Громадянин Данії Крістіан Расмуссен планує відкрити три масштабні хутрові ферми у Бродівському районі Львівської області. За кількістю тварин, що забиваються, вони будуть більші за обсягом, аніж всі хутрові ферми України разом узяті! Це майбутня масштабна екологічна катастрофа!!!” – написала активістка.

Неля розповіла “Львівській Мануфактурі Новин”, що перша ферма, зареєстрована на ТЗОВ “УА ХУТРО 2”, вже пройшла оцінку впливу на довкілля та громадські слухання. Вона знаходитиметься в с. Язлівчик неподалік Бродів. Відповідно до проекту, потужність ферми – 300 000 норок. Неля також поділилася відповідними документами, що підтверджують інформацію (переглянути можна тут).

Друга ферма зараз готується до проходження оцінки впливу на довкілля, громадського обговорення ще не було. За словами активістки, воно, швидше за все, відбуватиметься 30 жовтня на 11:00.

Згідно з документами, ця ферма буде розташована у селі Лешнів Бродівського району.

“Початок будівництва заплановано на травень 2019 р., а завершення будівництва на жовтень 2019 р.” – зазначила жінка.

Громадська активістка застерігає, що це матиме страшні наслідки для довкілля.

По-перше, у поверхневих водах відбуватиметься процес евтрофікації: заболочування і знесушення озер та річок;

По-друге, забруднення грунтових вод призведе до того, що колодязі поблизу ферм упродовж лічених років стануть непитними, а грунт поблизу ферми втрачатиме родючість. Відтак, селяни збиратимуть менші врожаї.

Варто також зазначити, що збільшиться захворюваність місцевих мешканців на алергічні реакції, хвороби шляхів дихання, підвищиться ризик онкологічних захворювань.

“Місцеві не зможуть працювати на подібних фермах тривалий період через використання на них токсинів, як наслідок – мігрені, розлад сну, специфічні алергічні хвороби, погані умови праці,” – каже Неля.

Додамо, що в більшості європейських хутряних ферм працівники не повинні мати домашніх тварин, в тому числі худоби, щоб не заразити хутряних тварин вірусом. Як зазначає активістка, саме така ситуація відбувається на хутрових фермах, які значно менші за ті, що запланував відкривати данець у Львівській області. А в самій Данії хутрове виробництво обмежується з 2009 року.

Відео