40% переселенців планують залишатись на Львівщині, доки не зможуть повернутись додому | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
40% переселенців планують залишатись на Львівщині, доки не зможуть повернутись додому
28 Травня, 16:28

40% переселенців планують залишатись на Львівщині, доки не зможуть повернутись додому

Серед переселенців, які переїхали на Львівщину, чверть опитаних досі не визначилися, що робити далі та не мають планів на майбутнє. 10% людей планують залишитися тут у довгостроковій перспективі. Ще 40% мають намір перебувати на Львівщині, доки не з’явиться можливість повернутися додому. Водночас 17% внутрішньо переміщених людей планують повернутися в населений пункт, де проживали до початку повномасштабного вторгнення рф. Про це свідчать дані дослідження соціологічної агенції Fama, пише Твоє Місто.

Найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб прибули до Львова у березні – 59%, а найчастіше люди зупинялися у Львівському районі, зокрема у Львові, Винниках, Брюховичах, Жовкві. Таких осіб – 42%. Водночас найменше переселенців розмістилися у Золочівському районі – лише 3%.

Серед опитаних респондентів-ВПО жінок на Львівщині – 73%, чоловіків – 27%. У кожного четвертого опитаного переселенця, який переїхав на Львівщину, житло знищене або пошкоджене.

На момент опитування 58% респондентів проживали у спеціальних шелтерах: це школи, гуртожитки, гуманітарні штаби, доми молитв, лікарні, санаторії тощо. Натомість 21% ВПО на Львівщині поселились в помешканнях друзів, родичів чи волонтерів; Ще 10% респондентів орендували приміщення на довготривалий період, 4% – на короткий термін. У хостелах та готелях проживали 2% респондентів, у власному помешканні лише 1%. Водночас 77% опитаних ВПО відповіли, що не оплачують своє проживання взагалі, 14% оплачують житло частково, 9% – повну суму.

Крім того, 83% опитаних переселенців задоволені умовами свого проживання на Львівщині.

Додамо, що дослідження провели в межах проєкту Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля», «Експрес-картування потреб ВПО у Львівській області». Опитування проводилиметодом «face-to-face» інтерв’ю у період з 16 по 20 квітня 2022 року. Загалом опитали 433 ВПО, які зупинились у населених пунктах Львівської області, віком від 18 років. Максимальна теоретична похибка репрезентативності вибірки становить 5%.

 

Відео