45-річна львів’янка посмертно врятувала чотири життя | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
45-річна львів’янка посмертно врятувала чотири життя
12 Лютого, 09:13

45-річна львів’янка посмертно врятувала чотири життя

У середу, 10 лютого, у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова 40 фахівців – львівські лікарі і спеціалісти з Інституту серця МОЗ України, Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О. Шалімова – провели чотири трансплантації органів. Від донора – 45-річного пацієнти – пересадили серце, печінку і нирки. Це перші пересадки органів у 2021 році, повідомив у Facebook директор Інституту серця Борис Тодуров.

«6.30 ранку. В довгому коридорі операційного блоку для вшанування пам’яті пацієнтки зібрались медики відразу кількох служб. Вони проводять жінку, що іде з життя, але при цьому врятує ще чотири інші. Вже за хвилину вона в операційній. Ще хвилина мовчання… і починається майже 16-тигодинний процес трансплантації серця, печінки та нирок від посмертного донора. В ньому бере участь близько 40 медичних працівників з різних медичних бригад», – повідомили у лікарні «швидкої допомоги».

Операції з пересадки серця і нирок пройшли швидше. Найдовше тривала пересадка печінки, яка завершилася близької 10-ї вечора. Донором органів стала 45-річна львів’янка, у якої розірвалася аневризма головного мозку.

«6 лютого до нас із запамороченням та втратою свідомості поступила 45-річна львів’янка. Розрив аневризми, численні спроби цілої команди врятувати жінку – та її стан прогресивно погіршувався. Після тривалої боротьби їй констатували смерть мозку. Рідні жінки дали згоду на трансплантацію органів задля порятунку інших життів», – зазначають медики.

У лікарні розповідають, що в жінки-донора залишилися чоловік, вагітна донька, син і мама. Саме вони дали дозвіл на пересадку органів.

Серце дісталося 22-річному львів’янину Василю. Нирки – 36-річній Оксані, мамі двох маленьких діток, та 34-річному Ярославові, який теж виховує двоє дітей. Обоє – зі Львова. Печінку отримала мешканка області 48-річна Галина, мама трьох дітей.

«Внаслідок цирозу печінки та кількох шлунково-кишкових кровотеч Галина уже неодноразово ставала нашою пацієнткою. Рішення про пересадку вона прийняла за 30 хв у лікарняній палаті, – додають лікарі. – Всі операції відбувались водночас у кількох операційних. До речі, ще одну пересадку нирки від родинного донора виконували у той час. Вона була запланована раніше».

Фото: Фейсбук

Відео