Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
47 днів у реанімації: у Львові з апарату ШВЛ вивели жінку із коронавірусною недугою
14 Липня, 16:16

47 днів у реанімації: у Львові з апарату ШВЛ вивели жінку із коронавірусною недугою

51-річна мешканка Винник, яка перехворіла коронавірусом та майже півсотні днів пробула в реанімації, проходить реабілітацію вдома. Жінці ще досі важко дихати та ходити, але те, що вона одужала, лікарі називають справжнім дивом.

Винниківчанка коронавірусну інфекцію підхопила у мами, яка живе на Франківщині. Потім захворів і її чоловік. Правда перебіг його захворювання був набагато легшим. Чоловік лише втратив смак і нюх, а в дружини розвинулась пневмонія. Ще 28 квітня вона потрапила у Львівську обласну інфекційну лікарню. З того часу і розпочалась її боротьба за життя. Хвороба важко піддавалася лікуванню. Стан пацієнтки наближався до критичного.

«На п’ятий день хвору перевели в реанімацію, а ще через два дні – тубувати й під’єднали до ШВЛ, враховуючи розвиток легеневої недостатності», – пише «Винниківський вісник».

Жінці давали мало шансів на одужання. Вона 47 днів пробула у реанімації, 33 доби – на апараті штучної вентиляції легень. Але таки почала дихати самостійно.

«Це справжнє диво, бо таких випадків одиниці. Коли є важке ураження легень, не завжди вдається врятувати пацієнтів. Перебіг хвороби залежить і від самого організму людини, і від догляду під час штучної вентиляції легень. Адже пацієнт лежить нерухомо і знаходиться під повною опікою медпрацівників. У випадку з мешканкою Винник маємо позитивний ефект лікування. Хоча хвора перебувала на апараті ШВЛ найдовше з усіх пацієнтів обласної інфекційної лікарні».

Зараз жінка починає одужувати. Її вже виписали з медзакладу. Реабілітацію вона проходить в домашніх умовах. Жінку мотивує до життя родина, а також те, що незабаром має народжувати її донька.

 

Схожі новини