Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
50 типів раку можна буде виявити за допомогою аналізу крові
28 Листопада, 17:26

50 типів раку можна буде виявити за допомогою аналізу крові

Національна служба охорони здоров’я Великої Британії, NHS, запустила аналіз крові, який може виявити понад 50 типів раку. Це повинно допомогти тисячам людей більш успішно лікувати хворобу на ранній стадії.

Аналіз крові Galleri, розроблений каліфорнійської медичною компанією Grail, випробують у наступні роки на 165 тис. пацієнтів. Про це пише Газета. юа з посиланням на CNN.

Компанія Grail займається виявленням раку. Вона має підтримку інвесторів, включаючи найбагатших людей світу Білла Гейтса і засновника Amazon Джеффа Безоса. NHS сподівається, що аналіз буде особливо корисний для виявлення типів раку, які наразі важко діагностувати і лікувати на ранній стадії.

Пілотна програма повинна початися в середині 2021-го. Охопить 165 тис. осіб, зокрема, 140 тис. у віці 50-79 років. У них немає симптомів, але вони будуть щорічно здавати аналізи протягом 3-х років. Решта 25 тис. будуть людьми з можливими симптомами, яким запропонують здати аналіз для прискорення встановлення діагнозу. Результати очікують до 2023-го. Після цього близько 1 млн британців зможе пройти тест до 2025-го, що згодом розширять для більш широкого аналізування населення. Про це заявляють в NHS.

Схожі новини