6 років не могла їсти, а лише худла: у Львові успішно прооперували жінку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
6 років не могла їсти, а лише худла: у Львові успішно прооперували жінку
02 Листопада, 17:48

6 років не могла їсти, а лише худла: у Львові успішно прооперували жінку

Хірурги львівської лікарні св. Пантелеймона успішно прооперували 31-річну мешканку Черкас, яка шість років не могла їсти і їй роками лікарі не могли поставити правильного діагнозу. Натомість відсилали до психіатра. Про це повідомили у Першому медичному обʼєднанні.

Любові Прокопенко жодні обстеження не давали результату.

«Три роки тому медики нарешті з’ясували, що у жінки – ахалазія стравоходу, розлад моторики стравоходу, для якого характерна втрата перистальтики і неспроможність нижнього стравохідного сфінктера повністю розслаблятися у відповідь на ковтання. Та оперувати не зважувалися», – повідомили в лікарні.

Останній рік був найважчим, жінка втратила 10 кг. Кожен прийом їжі провокував блювоту. Жінка почала шукати хірургів по всій Україні і так потрапила до Львова, в Центр хірургії лікарні св. Пантелеймона.

Тут спеціалісти провели додаткові обстеження та підтвердили діагноз – ахалазія стравоходу. Простими словами, стравохідний сфінктер замикався та не розтискався. У пацієнтки стравохід розширився до 6 сантиметрів, а місце звуження – сфінктер, був 4 міліметри, що є критично вузьким отвором, через яку їжа не може потрапити у шлунок. Якби жінку не прооперували та не відновили змогу харчуватись, в подальшому вона б могла померти.

Оперували жінку мініінвазивно. Технічно операція є складною та ювелірною. Під час втручання хірурги розсікли м’язи, які затиснули отвір між стравоходом і шлунком, та сформували манжету, аби вміст стравоходу міг вільно проходити до шлунка та не повертався назад. Операція тривала лише годину.

Як пояснює хірург Андрій Стасишин, єдиної причини, яке зумовлює розвиток ахалазії стравоходу, немає. Медики вважають, що такі анатомічні зміни можуть відбутись як в результаті порушення роботи нервових клітин стравоходу, так і через генетичну схильність, ускладнення інших захворювань.

І вже на третій день після втручання в доброму самопочутті пацієнтка поїхала додому. Вона не лише почала їсти, у неї з’явився апетит.

 

Відео