6 років тюрми присудили переселенці, яка шпигувала у Львові для спецслужб рф | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
6 років тюрми присудили переселенці, яка шпигувала у Львові для спецслужб рф
06 Березня, 12:03

6 років тюрми присудили переселенці, яка шпигувала у Львові для спецслужб рф

У Львові засудили переселенку з Миколаєва, яка під виглядом ВПО жила у Львові і збирала інформацію про місця базування ЗСУ, повідомили в управлінні СБУ у Львівській області. За рішенням суду, найближчі 6 років зрадниця проведе в тюрмі.

«Встановлено, що обвинувачена переїхала до Львова з метою збору даних для окупантів. Через месенджер вона передавала їм точну інформацію про місця дислокації підрозділів ЗСУ. Жінка робила скрін-шоти карти міста в програмі Google Maps, на яких обводила маркером територію де розташовувались підрозділи», – повідомили у Львівській обласній прокуратурі.

За даними СБУ, 34-річну жінку завербували через її рідну сестру, яка проживала на території тимчасово окупованого Херсону разом з російським офіцером.

«Перебравшись до Львова, в статусі внутрішньо переміщеної особи, завербована «переселенка» підтримувала зв’язок з сестрою та її співмешканцем – майором спецслужб рф. На їх прохання вона збирала інформацію щодо місць дислокації військових формувань у Львові.

Під виглядом прогулянок, вона часто відвідувала місця де базувались українські воїни та робила відповідні позначки на електронних картах», – йдеться в повідомленні.

Під час обшуку у неї знайшли сім мобільних телефонів, на одному з яких були згадані скрін-шоти. Затримали жінку у березні торік при спробі чергової передачі розвідінформації і взяли під варту.

Відео