7-річній жительці Мостищини лікарі діагностували правець: дитина під ШВЛ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
7-річній жительці Мостищини лікарі діагностували правець: дитина під ШВЛ
16 Липня, 10:17

7-річній жительці Мостищини лікарі діагностували правець: дитина під ШВЛ

До львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ госпіталізували 7-річну мешканку Мостиського району, у якої лікарі діагностували правець. Це перший цього року випадок небезпечного інфекційного захворювання на Львівщині, – пише Захід.нет.

Про цей випадок вчора у Faceboоk повідомила головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Іванченко-Тімко.

«На Львівщині випадок правця у 7-річної дитини. На жаль, не була захищена за допомогою вакцинації», – написала вона.

Завідувачка реанімаційного відділення лікарні ОХМАТДИТ Віра Приймакова розповіла, що дитина з Мостиського району. Її госпіталізували в реанімаційне відділення 14 липня. У неї генералізована форма правця.

«Дитина вакцинована в один рік, ревакцинація їй не проводилася. Дівчинка на ШВЛ, у медикаментозному сні», – повідомила Віра Приймакова.

За її словами, у дитини є подряпини на руках, ногах, але більш давні. Найсвіжішою є невеличка подряпина на руці, найвірогідніше вона й стала вогнищем інфекції.

Лікарка каже, цього року це перший випадок правця. На щастя, медики мають великий досвід лікування дітей з таким захворюванням. У попередні роки, їм вдавалося рятувати дітей з дуже важкими формами захворювання.

Наголошують, найпростіший метод вберегти дітей від цієї важкої недуги – вакцинація. Дітям слід отримати щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація.

Наталія Іванчеко-Тімко радить при травмах відразу звертатися до лікаря.

«Якщо є травма, зверніться до лікаря за екстреною профілактикою. Перші симптоми: біль і посмикування м’язів, важко відкрити широко рот, дивна (сардонічна) посмішка, судоми. Летальність становить до 40%. Не варто випробовувати долю», – написала головна санітарна лікарка.

Нагадаємо, правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. У важких випадках хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Якщо негайно не розпочати лікування, пацієнт може і померти. Правець може спричиняти важкі ускладнення – асфіксію та зупинку серця.

Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини, бо спори бактерій живуть у ґрунті і кишковому тракті тварин. Від людини до людини це захворювання не передається.

ФОТО: ілюстративне

 

Відео