Сечокам’яна хвороба у дітей: лікарі розповіли про симптоми та причини недуги | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Сечокам’яна хвороба у дітей: лікарі розповіли про симптоми та причини недуги
21 Вересня, 14:39

Сечокам’яна хвороба у дітей: лікарі розповіли про симптоми та причини недуги

Будь-які симптоми нездужання малюка викликають у батьків сильне занепокоєння. А такий діагноз дитини, як сечокам’яна хвороба, провокує справжню паніку цілої родини. Це захворювання часто характеризується загостреннями та важким перебігом.

«Сечокам’яна хвороба – це патологія, що характеризується наявністю одного або декількох каменів, а також великих утворень з відростками. Інша назва захворювання – “уролітіаз”. На жаль, внаслідок погіршення екологічної ситуації кількість дітей, які страждають від сечокам’яної хвороби, за останні роки значно збільшилася», – пояснюють спеціалісти у клініці UROSVIT .

Симптоми сечокам’яної хвороби у дітей

Перші симптоми сечокам’яної хвороби у дітей проявляються появою загального занепокоєння, безпричинним, на перший погляд, плачем, підвищенням температури тіла.
Основними симптомами уролітіазу у дітей є:

  • Біль у попереку: нападоподібний, ріжучий або ж, навпаки, тупий і ниючий, що віддає у статеві органи;
  • Порушення сечовипускання: зміна кольору сечі, поява домішок крові у сечі, часті позиви до сечовипускання;
  • Підвищення температури тіла;
  • Нудота;
  • Блювота;
  • Здуття живота;
  • Озноб;
  • Виразність і характер симптомів залежить від локалізації і розмірів каменю.

Причини сечокам’яної хвороби у дітей

Причинами розвитку сечокам’яної хвороби у дітей можуть стати такі чинники:

  • якщо матір під час вагітності не дотримувалася ведення здорового способу життя (вживала лікарські препарати, алкоголь, палила, працювала на шкідливому виробництві);
  • при наявності генетичної схильності до сечокам’яної хвороби;
  • патології сечостатевої системи;
  • порушення відтоку сечі;
  • захворювання щитовидної і паращитовидних залоз;
  • порушення розвитку нирок і сечовивідних шляхів;
  • прийом окремих медикаментозних препаратів.

Окрім того, утворення конкрементів може бути спровоковано мікроорганізмами, що змінюють склад сечі. Патологія розвивається на тлі запального процесу, який уражує паренхіму нирок, сечоводи або сечовий міхур.

Діагностика

Діагностика сечокам’яної хвороби у дітей може передбачати консультацію педіатра, уролога та ендокринолога.
Лікар аналізує симптоми, здійснює фізичний огляд та скеровує на додаткові лабораторні та інструментальні обстеження.
Розпочинають обстеження з ультразвукової діагностики – безпечного, безболісного і високоінформативного методу оцінки стану органів сечовидільної системи: нирок, сечоводів , сечового міхура.
Якщо каменів не виявлено, але симптоми зберігаються, показано проведення КТ.

УЗД у клініці “UROSVIT”

Для проведення комплексного УЗД органів сечовидільної системи необхідно, щоб сечовий міхур дитини був наповненим. Ми рекомендуємо маленькому пацієнту за 1-1,5 години до УЗД пити невеликими порціями воду без газу та утриматися від сечовипускання до дослідження. Кількість рідини, яку необхідно спожити, залежить від віку та ваги дитини, тому заздалегідь варто проконсультуватися щодо цього питання із лікарем.

У медичному центрі «UROSVIT» наявне новітнє обладнання із найсучаснішими технологіями для проведення швидкого і якісного дослідження нирок, наднирників і сечового міхура дитини. Лікарі вищої або першої кваліфікаційної категорії з досвідом проведення УЗ-обстеження дітей якісно і швидко проведуть процедуру обстеження, сформують і видадуть на руки батькам консультативний висновок.

 

“Для нас дуже важливо було створити всі умови для проведення УЗД маленьких пацієнтів в спокійній і затишній обстановці без черг”, – кажуть в клініці.

УЗД – безболісна процедура, але діти про це не знають, і можуть боятися. Ми рекомендуємо батькам заздалегідь розповісти дитині про те, як відбуватиметься процедура, мотивуючи обстеження можливістю дізнатися і побачити на екрані телевізора, що ж там знаходиться в животику.

Лікування сечокам’яної хвороби у дітей

Лікування сечокам’яної хвороби у дітей відбувається за допомогою літотрипсії:

  • контактної, під час якої дроблення каменя відбувається за допомогою лазера, а доступ до конкрементів здійснюється через природні сечові шляхи або через паренхіму нирки;
  • безконтактної (неінвазивний метод), під час якої дроблення каменя відбувається за допомогою ультразвукової хвилі.

 

У клініці «UROSVIT» добре налагоджений механізм дроблення ниркових каменів у дітей на усіх етапах: від детального обстеження до госпіталізації в профільному дитячому урологічному відділенні і проведення самої процедури з анестезіологічним супроводом.

Після проведення літотрипсії дитина з батьками повертається в стаціонар, де під контролем дитячого уролога проводиться подальше спостереження та лікування. Операція триває від 45 хвилин до 1 години, а вже через день дитина повертається до звичної діяльності.

У клініку «UROSVIT» у Львові звертаються пацієнти з різних регіонів, адже лікування тут відбувається за допомогою сучасної апаратури нового покоління, а лікарі-урологи вищої категорії очолюють рейтинги форумів.

Консультація уролога, гінеколога, УЗД
Адреса: м.Львів, вул. Огієнка, 3 (на території “Залізничної лікарні”).
Тел. для запису: +38(032)226 30 80; +38 096 700 30 80.

Відео