78 гірників залишаються під землею | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
78 гірників залишаються під землею
12 Грудня, 15:44

78 гірників залишаються під землею

Ірина Гнатів

Гірники шахти «Лісова» ДП «Львіввугілля» щойно закінчили страйк на центральній площі Червонограда. Вони 8 кілометрів ішли сюди пішки з місця роботи. Скандували: «Зарплату!»

Голови двох профспілок шахти Володимир Золочівський та Мирослава Кафтан заявили з трибуни, що у гірників немає політичних вимог – лише одна: виплата зарплати за жовтень та 50% – за листопад.

Після мітингу гірники повернулися автобусами на шахту.

“Лісова” з понеділка зупинила вуглевидобуток. Шахтарі приїжджають на роботу і знаходяться на території копальні. Підтримують 78 гірників, які в знак протесту перебувають під землею вже третій день. Вони знаходяться на глибині 540 м. Десятеро чоловіків вивезли на поверхню через погіршення стану здоров’я.

Голова Регіонального об’єднання НПГУ Червонограда Віталій Оніжук, голова теркому ППВП та керівництво шахти «Лісова» виїхали до Києва. Мають сьогодні зустрітися з Віце-прем’єр-міністром Володимиром Кістіоном.

Заборгованість зарплат є по всіх шахтах на Сокальщині, не лише на “Лісовій”.

“Нам теж не виплатити заробленого, – розповів LMN Андрій, працівник шахти “Межирічанська”. – Я працюю електрослюсарем підземним. В середньому зарплата в нас  8 – 12 тисяч гривень. В понеділок, 10 грудня, виплатили 18% зарплати за жовтень, а в загальному за жовтень виплатили 47%. На сьогоднішній день заборгованість складає 53% за жовтень і листопад”.

Якщо зарплату гірникам не виплатять, вони готові перекрити прикордонний перехід з Польщею в районі Рави-Руської.

  • 0
  • 469
Відео