85% українців вважають, що утисків російськомовних в Україні немає, – опитування | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
85% українців вважають, що утисків російськомовних в Україні немає, – опитування
27 Травня, 12:39

85% українців вважають, що утисків російськомовних в Україні немає, – опитування

Щонайменше 85% українців вважають, що в країні немає утисків російськомовного населення, а заяви росії про “нацистів” у владі України – вигадка. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 19-24 травня.

“Не менше 85% респондентів вважають, що в Україні немає утисків російськомовного населення (зокрема, так вважають 85% етнічних росіян і 90% російськомовних жителів України), що Україна має власну довгу історію становлення та державності (а не є “штучним” витвором радянської влади), що західні держави не хотіли і не провокували Україну на війну проти росії.

А також, що думки про “нацистів” у владі України є вигадкою, що війна почалася через прагнення росії підкорити Україну (а не через справедливі претензії), що російські війська навмисно атакують цивільну інфраструктуру та цивільних осіб, що російська армія в першу чергу винна у руйнації цивільної інфраструктури і жертвах серед мирного населення”, – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, У КМІС виділили 8 пар тверджень, які описують різні аспекти війни рф проти України. У кожній парі одне з тверджень відповідало проросійській позиції, друге твердження – проукраїнській позиції.

Опитуваних просили обрати одне з тверджень і вказати, наскільки вони з ним погоджуються.

Соціологи відзначають, що у 7 з 8 випадків не менше 85% респондентів стверджували, що поділяють саме проукраїнську позицію, й не більше 8-9% дотримувалися проросійської інтерпретації.

У КМІС підкреслюють, що хоча 8-9% можуть видаватися невеликим числом, але насправді в абсолютному вимірі це близько 2 млн громадян України.

Окрім того, варто брати до уваги, що серед респондентів, які зараз проживають на окупованих територіях, 81% дотримуються переважно або цілком проукраїнських позицій, а проросійських – лише 9%.

Водночас практично всі респонденти, які виїхали з окупованих територій, дотримуються саме проукраїнських поглядів.

Відео