Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
9-річна львів’янка ледь не померла через випадковий удар у ніс
10 Квітня, 09:50

9-річна львів’янка ледь не померла через випадковий удар у ніс

Понад місяць 9-річна львів’янка Катя провела в лікарні. Перенесла операцію, менінгіт, тромбоз. Все почалось з випадкового не сильного удару в ніс, пише zaxid.net .

На початку лютого Катя поскаржилася мамі на головний біль, закладений ніс. Температура тіла – 38,5. Сімейна лікарка оглянула дівчинку й поставила діагноз ГРВІ.

«Минув день, другий, третій, доньці мало б ставати краще, а у нас все було навпаки. Симптоми, висока температура залишалися і сильно набрякло одне око. У цей час дуже багато дітей хворіло на запалення легень, мали високу температуру, тож я сама відвезла доньку в інфекційну лікарню», – каже мати дівчинки Уляна.

У лікарні Каті також не відразу поставили правильний діагноз. Cпершу запідозріли запалення легень.

«У палаті з нами лежали діти, в яких грип спровокував пневмонію. За якийсь час їм стало краще, з’явився апетит, а моїй доньці з кожним днем ставало все гірше. Вона скаржилася на сильний головний біль і кожні п’ять хвилин просила пити», – каже Уляна.

Коли  у Каті вже почали косити очі, діагностували менінгіт.

Результати обстеження на комп’ютерному томографі шокували лікарів. Виявилося, що джерело інфекції було у носі. У м’яких тканинах було повно гною. Через це була  висока температура, і менінгіт.

«Це була субота, в інфекційній лікарні отоларинголога не було. Приїхала дитячий отоларинголог з міської дитячої лікарні Соломія Герега. Вона оглянула доньку, подивилася результати обстеження на КТ і повідомила, що доньку терміново треба оперувати», – каже Уляна.

Оперували дівчинку вночі. Медики запевняли, чекати ранку дуже ризиковано.

Катя тиждень провела у відділенні реанімації та інтенсивної терапії . Її стан і надалі був важкий, з’явилися набряки обличчя. Лікарям довелося неоднонарозово проводити ревізію рани, аби повністю усунути залишки гною і перевірити, чи не утворився новий.

«На доньку важко було дивитися. Я думала, що ми її втратимо і молила Бога здійснити диво, допомогти донечці одужати», – каже Уляна.

З часом дно порожнини носа повністю очистили від гною, але Каті не ставало легше. Вона була слабка, дратівлива, у неї проявлялася косоокість, періодично боліла голова. Ці симптоми насторожили лікарів і вони зробили повторне обстеження голови.

«Обстеження показало, що у дівчинки є запалення печеристого синуса– венозного простору між зовнішньою і внутрішньою пластинками твердої мозкової оболонки черепа. Інфекція, що була у ділянці обличчя, поширилася сюди і викликала небезпечне для життя ускладнення – тромбоз», – каже завідувач неврологічного відділення Олег Куксенко.

На лікування доньки батьки витратили понад 120 тис. грн.
Медики прийняли рішення посилити до максимуму медикаментозну терапію. У разі погіршення стану – оперувати.

«Ми купували дуже дорогі антибіотики. І лікування дало результат, донечка поволі почала одужувати. Я дуже вдячна лікарям міської лікарні: реаніматологам, отоларингологам, неврологам, інфекціоністам, що врятували мою донечку», – каже Уляна.

Перед випискою з лікарні дівчинка згадала, що незадовго до захворювання її ненароком ударили в ніс. Спочатку трохи боліло, а потім вона забула про це.
Після цього медики одразу зрозуміли, чому трапилась така історія. Від удару у носі виник крововилив – гематома переділки носа, яка самостійно пройти не може. З часом там утворився гній.

Не знаючи, що була травма носа медикам запідозрити таке дуже важко. Через те, що на встановлення точного діагнозу було згаяно дуже
багато часу, у дитини й виникли ускладнення.

Зараз Катя почувається вже значно краще, але ще повністю не одужала. Дівчинка знову лягає в лікарню, але вже на реабілітацію. Ще мінімум півроку мусить проходити медикаментозне лікування.

Схожі новини