Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Аби врятувати від ампутації: у Львові жінці пересадили тканини зі спини у ногу
05 Грудня, 14:55

Аби врятувати від ампутації: у Львові жінці пересадили тканини зі спини у ногу

Аби врятувати ногу від ампутації, лікарі у Львові виконали жінці з Бахмута складну реконструктивну операцію. 40-річна Оксана Лук’янець з Бахмута. У липні її ледь живою відкопали з 5-метрової вирви, що утворилася від прильоту російської ракети.  Про це повідомили у Першому медичному об‘єднанні Львова.

До лікарні Дніпра Оксану доправили у вкрай важкому стані: уламкові поранення правої легені, печінки, обширні рани лівого плеча, відкритий перелом обох ніг та правої руки. Одинадцять днів за її життя боролися в реанімації. Щойно стан вдалося стабілізувати, евакуаційним потягом Оксану доправили до Національного реабілітаційного центру «Незламні» Першого медоб’єднання Львова.

«Долікувати рани живота, рук, ніг і зберегти нижню кінцівку, яка має складний відкритий перелом, від ампутації – таке завдання перед собою ставлять лікарі. Щоправда, щодо останньої прогнози невтішні. Зберігається загроза ампутації. Пацієнтка мужньо витримує 10 хірургічних втручань. Попереду найважливіша. Зрештою, хірурги вдаються до складної реконструктивної операції “free flap”», — розповідають у медзакладі.

Втручання хірурги Національного реабілітаційного центру «Незламні» Гнат Герич виконали спільно з Сарою Такер – відомою британською реконструктивною хірургинею з Оксфордської клініки. Вони взяли клапоть найширшого м‘яза спини та пересадили його на травмовану ділянку ноги, зшивши найменші судини.

Операція тривалістю 12 годин завершилася успіхом: оголену кістку вдалось закрити, пересаджена ділянка тканин добре прижилась, відновилось кровопостачання.

Такі технології дали шанс зберегти кінцівки, обличчя, органи та частини тіла, запобігли ампутаціям кінцівок та суттєво покращили якість життя пацієнтів з воєнною травмою.

Схожі новини