Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Аби заплатити штраф, продали корову»: мешканці Сокальщини судяться з «Львівгазом»
11 Грудня, 20:17
logo-black

«Аби заплатити штраф, продали корову»: мешканці Сокальщини судяться з «Львівгазом»

Юлія Швидко

Мешканці Сокальщини скаржаться на роботу Червоноградського відділення ПАТ «Львівгаз». Кажуть, що газовики придумали схему наживи на споживачах – виставляють їм штрафи. Двоє людей на такі дії працівників «Львівгазу» поскаржилися до суду.

«Уже відомо про п’ять випадків, коли людям виписували штрафи з багатьма порушеннями процедури. Усі – мешканці сусідніх сіл. Справи двох розглядає суд, – розповідає LMN адвокат потерпілих Христина Буловчак. – Інспектори «Львівгазу» навідувалися до людей нібито перевірити лічильник. Знімали його без складання актів. Хоча процедура вимагає, аби лічильник, який беруть на перевірку, мають класти у спеціальний сейф-пакет, опломбовувати. Працівники «Львівобленерго» у таких випадках роблять фотозйомку з номером лічильника. Тут показують фотографії, але без номера. То ж хто його знає, чи це той лічильник».

Юрист каже, що згодом споживачам повідомляють, що експертиза встановила стороннє втручання в роботу лічильника. Виписують штраф – від 10 до 50 тис грн. 2 тис. грн кажуть оплатити одразу, решту суми пропонують розтермінувати.

«Людину не попереджають про час, дату та місце засідання комісії. У її складі завжди різні люди. Заключення експертів – теж з порушеннями. Там завжди бракує одного або двох підписів, – веде далі адвокат. – Одним з таких оштрафованих споживачів став старенький дідусь з паличкою, який не виходить за межі свого подвір’я. Він погано бачить та чує. Коли знімали лічильник, йому дали щось підписати. Думав, акт про заміну лічильника. А насправді це була згода про те, що його лічильник зі серйозними порушеннями. Також працівники «Львівгазу» телефонують таким споживачам та погрожують відключити їх від газу. Хоча по закону не мають права цього робити в період опалювального сезону. Люди ж лякаються і викладають кошти. Одним потерпілим виписали штраф 30 тисяч гривень. Аби його заплатити, вони продали корову».

Щоби вберегтися від таких випадків, юристи радять у жодному разі не віддавати лічильник без акту з детальним його описом. Також кажуть по можливості фіксувати на відео дії інспекторів.

Фото: ілюстративне

  • 8
  • 1780
Схожі новини