Адвокат Трампа запланував і скасував зустріч із Зеленським – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Адвокат Трампа запланував і скасував зустріч із Зеленським
11 Травня, 12:11
logo-black

Адвокат Трампа запланував і скасував зустріч із Зеленським

Дмитро Гнатій

Учора українські ЗМІ поширили інформацію, що адвокат чинного президента США Рудольф Джуліані планує візит в Україну. Планує обговорити з новообраним президентом Володимиром Зеленським питання, що цікавлять Дональда Трампа. Про це Джуліані розповів в інтерв’ю The New York Times.

Перше питання мало стосуватись позицій правоохоронних органів України в контексті розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера про втручання Росії в американські вибори 2016 року.

Друге – причетності сина колишнього віце-президента Джо Байдена Хантера до газової компанії Burisma екс-міністра енергетики в уряді Віктора Януковича, а саме Миколи Злочевського.

Джуліані також збирався розповісти Зеленському інформацію про членів команди новообраного президента України, яка йому відома.

Через невеликий проміжок часу Джуліані скасував запланований візит. Про це він заявив в інтерв’ю американському телеканалу Fox News.

Причиною назвав «середовище людей, які є ворогами президента Трампа, а в деяких випадках і ворогами Сполучених Штатів». Сказав, що дізнався про це від двох дуже надійних людей учора ввечері.

Джуліані також відзначив, що колишній віце-президент США Джо Байден неправомірно тиснув на президента України Петра Порошенка і парламент країни у березні 2016 року, вимагаючи звільнити генпрокурора Віктора Шокіна.

Натомість The New York Times пише, що візит Джуліані було скасовано після гучних звинувачень демократів у тому, що нібито адвокат шукає зовнішньої підтримки перед виборами президента США 2020 року.

 

 

«Заяви адвоката Трампа свідчать про те, що як адміністрація президента США, так і його опоненти з Демократичної партії, можуть намагатись використати обрання президентом України Володимира Зеленського у внутрішньополітичній американській боротьбі, – розповідає LMN політолог Олексій Роговик. – Обидва питання, що планував підняти Рудольф Джуліані є стратегічно важливими для політичних шансів Дональда Трампа щодо переобрання на другий президентський термін на виборах 2020 року та є персонально чутливими для його опонентів.

 

Перше питання є чутливим для Трампа тому, що саме спроби довести його «змови» з Росією спецпрокурором Робертом Мюллером та за політичної підтримки Демократичної партії не лише суттєво знизили його політичні рейтинги, але й розглядались як одна з потенційних підстав для імпічменту. Для того, щоб захищатись від політичних атак, Трамп інформаційно нападає на своїх суперників і доводить їх змови. В цьому ж контексті він згадує і «український фактор», а саме позиції під час виборів українських посадовців, деяких депутатів та директора НАБУ і спричинена ними відставка голови штабу Трампа Пола Манафорта.  

 

Друге питання є важливим для Трампа, адже за останніми політичними оцінками та соціологічними опитуваннями саме Джо Байден з високою вірогідністю може стане головним суперником чинного президента США на виборах 2020 року. У останньому опитуванні Hill-HarrisX Байден набирає 43%, а за Трампа готові віддати свої голоси 37% американців. Отримати додатковий аргумент проти Байдена є важливим фактором”.

 

 

Вважає, є різні версії-причини скасування візиту.

 

“Очевидно, що в Україні присутнє потужне лобі та партнери американських демократів швидко відреагували на наміри Джуліані, «зливши» команді Трампа компромат на окремих представників команди Зеленського, – каже політолог. – Мова може йти, до прикладу, про Сергія Лещенка, а також зростаючий вплив Віктора Пінчука та «сил Джорджа Сороса». Це перша версія.

 

Друга версія – окремо варто відзначити потенційну роль у цих процесах Петра Порошенка, що може впливати чи не впливати на ситуацію через Юрія Луценка. Є версія, що саме Луценко, переслідуючи партійні чи приватні інтереси, можливо, намагається використовувати можливість розслідування тих чи інших чутливих для США справ, щоб здобути собі імунітет від звільнення Володимиром Зеленським”.

 

Третя і найсвіжіша версія, припускає політолог, – команда Зеленського сама відмовила Джуліані у зустрічі, що може тягнути за собою різні політичні наслідки.

 

“З одного боку, політичні бажання команди Трампа створювали для Зеленського вигідну переговорну позицію, – каже Роговик. – Одним з її підсумків міг бути вихід на новий рівень відносин між президентами США та України і їх конвертація в домовленості щодо збільшення обсягів міжнародної підтримки України.

 

З іншої сторони, спокуса домовитись з Трампом чи Байденом створює для Зеленського небезпеки, аналогічні тим, в які потрапив президент Петро Порошенко після попередніх президентських виборів у США. Очевидна підтримка Хілларі Клінтон серйозно відбилась на двосторонніх відносинах.

 

А, отже, такі ж наслідки можуть настати, якщо домовленості Зеленського  не співпадуть з підсумками американських виборів 2020 року”.  

Відео