Афера на мільйон: підприємця, який нажився на берегоукріпленні Дністра у Самборі, судитимуть | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Афера на мільйон: підприємця, який нажився на берегоукріпленні Дністра у Самборі, судитимуть
22 Вересня, 15:55

Афера на мільйон: підприємця, який нажився на берегоукріпленні Дністра у Самборі, судитимуть

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора ТОВ «ГарноБуд» Івана Задорожнього. Йому інкриміновано заволодіння бюджетними коштами та службове підроблення.  Про це LMN повідомили у Львівській обласній прокуратурі.

Слідством встановлено, що обвинувачений заволодів грошовими коштами комунального підприємства, які були виділені з обласного бюджету на будівництво укріплень берега річки Дністер. В 2021 року між одним із комунальних підприємств Самбірського району та приватним підприємством було укладено договір. Згідно умов очолювана обвинуваченим фірма зобов’язувалась збудувати підпірну стінку, яка б перешкоджала розливу річки. Проте, вказані роботи були виконані неналежно. Попри це, фігурант вніс до офіційного документа – акту прийому-передачі неправдиві відомості, де значно завищив вартість фактично використаних матеріалів та об’єми виконаних робіт. На підставі цього акту комунальним підприємством було перераховано кошти суб’єкту господарювання. Внаслідок таких дій територіальній громаді завдано збитків на суму 1, 3 млн грн, – йдеться у повідомленні прокуратури.

Деталі цієї справи LMN розповідала у березні. До виконання робіт товариство приступило у грудні 2021 року. Однак тут трапилась халепа — чи то підрядники погано шукали, чи то навмисне не всі пропозиції помічали, але труб необхідних технічних характеристик, зокрема потрібного діаметру, так і не знайшли. Тож протоколом виробничої наради комунального підприємства за пропозицією підрядника вирішили змінити труби на такі ж меншого діаметру. Однак ціна залишилась тою самою.

Тоді з власних джерел LMN стало відомо, що вирішувалось питання щодо оголошення підозри й іншому фігуранту справи — Євгену Квасу, директору Самбірського комунального підприємство «Об’єднане». Йшлось  про  службове недбальство, за що передбачена відповідальність частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України. За це Квас може опинитись за ѓратами на термін від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів або без такого. Водночас якимось чином Квасу вдалось уникнути підозри.

Нагадаємо, що LMN уже неодноразово писала про інші скандали у Самборі, пов’язані із Євгеном Квасом. Зокрема, торік підприємство закупило 145 тонн технічної кам’яної солі, тобто, у 5 разів більше, ніж у 2020 році. Раніше це підприємство оголосило тендер на проведення будівельних робіт та поточного ремонту міської ратуші. Очікується, що вартість ремонту становитиме 106 мільйона гривень.

Водночас, як стало відомо LMN, це КП за період повномасштабного вторгнення замовило 55 послуг у підприємиці Оксани Володимирівни Данько. Йдеться про укладання бруківки на різних ділянках вулиць міста. Загальна сума, яку жінка заробила за проведення робіт, складає понад 8 мільйонів 200 тисяч гривень. Цікаво, що донька 60-річної Оксани Данько працює у комунальному підприємстві «Об’єднане», яке й виступало замовником робіт.

Відео