Майже половина чиновників райадміністрацій на Львівщині залишиться без роботи | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Майже половина чиновників райадміністрацій на Львівщині залишиться без роботи
13 Січня, 15:59

Майже половина чиновників райадміністрацій на Львівщині залишиться без роботи

Голова ЛОДА Максим Козицький затвердив граничну чисельність працівників районних державних адміністрацій семи нових районів. Найбільше у райрадах може працювати 833 особи, йдеться у розпорядженні голови ЛОДА 12/0/5-21 від 11 січня.

Станом на минулий рік у РДА 20 районів працювали 1,6 тис. чиновників. Внаслідок реформи їх кількість зменшиться майже наполовину. Відповідно зменшиться фінансування на їх утримання.

Найбільше працівників передбачається у Львівській та Стрийській РДА165 та 137 відповідно.

В  Яворівській РДА гранична кількість чиновників становитиме 110, у Червоноградській – 113, Самбірській – 113, Золочівській –113.

Найменший штат передбачається у Дрогобицькій РДА – 82 працівники.

Як повідомляли в департаменті фінансів ЛОДА, станом на 2020 рік в РДА Львівщини працювали 1,6 тис. працівників. Їх утримання обходилося бюджету у 220 млн грн на рік.

Тепер РДА реорганізовують у рамках реформи децентралізації та зміни адміністративно-територіального устрою.

Рішенням Верховної Ради, прийнятим у липні 2020 року, на Львівщині утворено сім великих районів замість нинішніх 20 – Дрогобицький, Золочівський, Львівський, Самбірський, Стрийський, Червоноградський, Яворівський. Відповідно, у нових районах будуть діяти нові укрупнені РДА. Частина звільнених чиновників зможуть працевлаштуватися у структурі 73 об’єднаних громад. Решта ж залишаться без роботи, припускають у львівських ЗМІ.

Фото: ілюстративне

Відео