Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Активістка, яка облила російського посла на 9 травня, змушена шукати безпечного місця
16 Травня, 16:39

Активістка, яка облила російського посла на 9 травня, змушена шукати безпечного місця

Активістка, яка облила російського посла на 9 травня, змушена переховуватись. Медіаекспертка, тренерка з безпеки журналістів Ірина Земляна розповіла на своїй сторінці у фейсбуці, що відбувається після того, як вона влаштувала 9 травня у Варшаві акцію протесту.

«Росіяни виявилися дуже нєжними, і готові вбивати за те, що їх посол трохи заляпався польським борщем, бо близько біля мене стояв. Мені надходять тисячі повідомлень з погрозами. Такої масованої атаки я не бачила ніколи в своєму житті. В перші години після акції всі мої дані включно з номером паспорту, адресою проживання в Україні, номером телефону, імейлом, всіма акантуми соцмереж було викладено в російські телеграм канали із закликом мене знищити. Так само мене додали до російської бази «військових злочинців», де є перелік наших військових (для мене це честь бути з такими героями, насправді).», — додає Ірина.

До активістки постійно приходять повідомлення з погрозами вбити, покалічити, згвалтувати. Телефон неможливо взяти в руки: абсолютно всі месенджери завалені повідомленнями.

«Раз в три хвилини звонить невідомий номер, на імейл приходить лист кожну хвилину, вся пошта завалена вщент (поки не розумію, як працювати), телефоном неможливо користуватися. В інстаграмі за пару годин підписалося 25 тисяч ботів ну і всяке таке.»

Ірина вимушена була звернутись до поліції та адвоката. Там вважають, що ситуація серйозна. Вона під охороною покинула Варшаву, адже перебувати там небезпечно.

«Ця ситуація також розділила польське суспільство. Багато дискусій і обговорень точаться навколо. Я прочитала про себе багато речей, які ніколи не знала – хто мене спонсорує, на кого я можу працювати, з ким з польських організацій я співпрацюю, які погляди сповідую тощо. Після як росія розпочала повномаштабну війну та безжально вбиває дітей та жінок, для мене стало відкриттям, що частина польського суспільства наївно вважає, що з росією все ще можна зберегти добрі відносини та вірить в хороших руських».

Зараз над безпекою активістки працюють чимало людей, тому більше коментарів давати не може. Лише додала, що ніколи не думала, що доведеться втікати двічі.

Схожі новини