Активісти та влада напрацювали зміни до закону, щоб контролювати діяльність лісгоспів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Активісти та влада напрацювали зміни до закону, щоб контролювати діяльність лісгоспів
14 Липня, 18:15
logo-black

Активісти та влада напрацювали зміни до закону, щоб контролювати діяльність лісгоспів

Антоніна Скляренко

Сьогодні Львівська ОДА подала пропозиції змін до законодавства щодо посилення контролю у діяльності лісового господарства. Це спільне напрацювання членів міжвідомчої робочої групи з питань контролю за збереженням лісових ресурсів. До неї, нагадаємо, увійшли активісти, контролюючі органи, представники громадськості та лісокористувачі.

«Наше спільне завдання усунути всі прогалини в законодавстві, які унеможливлюють ефективне лісокористування, а також запровадити чіткі та дієві заходи контролю у вказаній сфері» – зазначив перший заступник голови ОДА Андрій Годик.

Нагадаємо, робоча група при ЛОДА створена на початку весни цього року. Основним завданням поставила перед собою – напрацювати модель, яка б реформувала лісову галузь. Що би вплинуло на несанкціоновані та неконтрольовані рубки лісу.

Першим кроком міжвідомчої групи власне стали напрацювання низки змін до законодавства, які сьогодні й подала ЛОДА. Зокрема пропонується:

  • встановити відповідальність для постійних лісокористувачів за подання несвоєчасної або недостовірної інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини до єдиної державної системи електронного обліку.

 

  • Передбачити відповідальність за дотримання санітарних правил у лісах. Це стосується як підприємств та установ так і звичайних громадян. Пропонується також збільшити розмір санкції за незаконну порубку або пошкодження дерев.

 

  • Автоматично анольовувати квиток лісоруба, якщо будуть виявлені порушення в діяльності постійного лісокористувача.

 

  • Внести зміни до Положення про лісову охорону та Лісового кодексу. Це б мало дозволити працівникам лісової охорони оформляти протоколи про порушення лісового та природоохоронного законодавства.

 

  • Внести зміни до Бюджетного кодексу. Це дозволить збільшити частку наповнення місцевих бюджетів.

«Враховуючи завершення децентралізації в Україні та формування ОТГ, доцільно змінити структуру розподілу рентної плати для комунальних лісогосподарських підприємств – 37 % до загального фонду державного бюджету, 37 % до загального фонду місцевих бюджетів (бюджетів ОТГ), 26 % – до спеціального фонду місцевих бюджетів», – йдеться у тексті пропозицій.

 

«Найперше завдання нашої групи – це вже і термінова протидія незаконним рубкам. Крім того – реформувати саму галузь лісового господарства, передати її у власність громади. Контроль громадськості за діями лісгоспів просто необхідний. Публічність та відкритість у їхній діяльності потрібно прописати на законодавчому рівні. Аби у випадку порушення, вони несли відповідальність за свої дії, – говорить активіст руху «Стоп Лісоцид» Василь Курій. – Обов’язково, що ще маємо змінити у законодавстві про лісове господарство – це розділити охорону та господарювання. Тому що зараз у лісгоспів повне всевладдя. Вони самі собі садять, самі доглядають, погоджують документи, відводять місця під рубки, самі рубають та охороняють. Так не може бути! Функції лісгоспів обов’язково мають бути розділенні. Хай вони займаються господаркою, а от охоронний фонд треба вивести з-під їхього підпорядкування”.

Відео