Алея Героїв у Самборі: бути чи не бути? | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Алея Героїв у Самборі: бути чи не бути?
18 Жовтня, 19:15
logo-black

Алея Героїв у Самборі: бути чи не бути?

В Самборі між родинами полеглих на війні з росією захисників і місцевою владою виник конфлікт щодо облаштування Алеї Героїв. Про це на своїй сторінці у facebook повідомила мати загиблого майора ЗСУ Олександра Созанського, який захищав Україну з 2014 року – Лідія Созанська. За її словами, міські очільники ігнорують ініціативу зі створення Алеї Героїв у центрі міста.

Пані Лідія зазначила, що від травня вона разом із ГО “Родин полеглих Героїв”, яку жінка очолює, ініціює встановлення такої Алеї, щоб кожен охочий зміг вшанувати пам’ять полеглого захисника громади. Однак у міській раді вони не отримали підтримки.

Також жінка розповіла, що вона разом з однодумцями написали “Програму Пам’яті”, в якій виклали пропозиції для гідного вшанування у Самборі пам’яті полеглих Героїв, та встановили Алею прапорців з їхніми іменами.

«Ми від травня звертались спочатку усно. В липні ми зареєстрували громадську організацію “Родин полеглих Героїв”. Після цього ми почали звертатись з офіційними запитами… Від міської ради ми відповіді не отримали. Пізніше ми зареєстрували другий запит, на який отримали відповідь, що буде засідання комісії, куди ми можемо прийти. Туди ми прийшли у кількості шести чоловік від нашої організації. Офіційної відповіді на комісії ми не почули, адже голосування не відбулось. Єдине – були питання з приводу того, як ми це бачимо. Один з депутатів нас підтримав, обговорив з нами форми кубів та розрахунок суми. Але наразі немає ніяких ні відповідей, ні рішень. Тому я знову пишу офіційні звернення»,  – розповіла LMN Лідія Созанська.

Голова Самбірської міськради Юрій Гамар пояснив в коментарі LMN, що наразі робити щось тимчасове не бачить сенсу, адже вже закупляється все для сучаснішого варіанту і тому відповідь на ініціативу родин Героїв є саме такою.

«Ми не сказали пані Лідії ані так, ані ні з приводу ініціативи створення Алеї Героїв. Перед цим я виступив з пропозицією, яку депутати підтримали, і тому ми закуповуємо зараз мультимедійну платформу, що стоятиме в центрі міста. Кожних 30 секунд на ній буде змінюватись фотографія загиблого героя. Там буде писати його дату народження і короткі біографічні дані. Також можна буде натиснути і зайти подивитись більш детальну інформацію. Це сучасно, не буде нищитись вітром і дощем, на відміну від Алеї Героїв», – пояснив Юрій Гамар.

Лідія Созанська зазначила, що родини полеглих Героїв про ініціативу створення мультимедійної дошки знають і підтримують її, однак це може бути лише доповненням до повноцінної Алеї Героїв, як роблять у інших містах.

«Мер нам ще в травні казав про цю мультимедійну дошку, але, як на мене, це може бути лише доповненням до Алеї Героїв. Загалом це рішення з родинами загиблих героїв не обговорювалось. Єдина зустріч з родинами була 8 травня, на якій було прийнято рішення щомісяця зустрічатись з родинами загиблих, однак після того жодної зустрічі так і не відбулось. Про мультимедійну дошку говорять від травня  і досі її не встановили. Я вважаю, що у Самборі повинно все бути так як в інших містах, де збираються родини загиблих і влада питає їхнє бачення вшанування пам’яті, адже влада не може мати бачення, не відчувши таку втрату», – пояснює пані Лідія.

Зазначимо, що наразі у багатьох великих і маленьких містах України вже облаштували Алеї Героїв. Це меморіальні комплекси для вшанування пам’яті учасників бойових дій, осіб, які здійснили героїчні вчинки в ім’я українського народу або мають особливі заслуги перед Вітчизною. Якою ж Алея буде і чи буде в Самборі – наразі питання відкрите.

Вікторія Васильченко

Фото Алеї Героїв у Звягелі, Житомирської області

User Image
Вікторія Васильченко
Відео