Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Америка офіційно визнала дії росії в Україні воєнними злочинами
24 Березня, 08:00

Америка офіційно визнала дії росії в Україні воєнними злочинами

У США офіційно визнали поведінку росії в Україні війно. Державний секретар США Ентоні Блінкен звинуватив у воєнних злочинах військовослужбовців Російської Федерації, пише “Європейська правда“.

“Сьогодні я можу оголосити, що, ґрунтуючись на наявній на даний момент інформації, уряд США вважає, що російські військові скоїли військові злочини в Україні. Наша оцінка ґрунтується на ретельному аналізі доступної інформації з відкритих та розвідувальних джерел”, – йдеться у заяві.

За його словами від початку ​​війни президент Росії Владімір Путін розв’язав безжальне насильство, яке призвело до загибелі та руйнувань по всій Україні.

“Ми бачили численні повідомлення, що заслуговують на довіру, про невибіркові напади і напади, навмисно спрямовані проти цивільних осіб, а також про інші злодіяння. Російські війська зруйнували багатоквартирні будинки, школи, лікарні, критично важливі об’єкти інфраструктури, цивільний транспорт, торгові центри та машини швидкої допомоги, внаслідок чого тисячі ні в чому не винних мирних жителів було вбито або поранено”, – заявив він.

Він наголосив, що багато обʼєктів, по яких завдали ударів росіяни, були абсолютно цивільними.

“Сюди належить удар по маріупольському театру, чітко позначеному словом “діти” великими літерами, видимими з неба. Сили Путіна використовували таку ж тактику в Грозному, Чечні, і Алеппо, де вони посилили бомбардування міст, щоб зламати волю людей. Їхня спроба зробити це в Україні знову потрясла світ і, як правильно зазначив президент Зеленський, “омила народ України кров’ю та сльозами”, – йдеться у заяві.

Блінкен додав, що уряд США продовжить відслідковувати повідомлення про військові злочини і буде ділитися інформацією із союзниками, партнерами та міжнародними установами та організаціями в міру потреби.

Схожі новини