Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Американці подарували Львову новий брайлівський принтер для друку книжок
06 Травня, 19:22

Американці подарували Львову новий брайлівський принтер для друку книжок

Сьогодні, 6 травня, американські мормони подарували Ресурсному центру НУ «Львівська політехніка»  новий принтер для друку дитячих книжок брайлівським шрифтом.

На презентації були також останні видані у Львові шрифтом Брайля – «Магія Різдва» Лесі Кічури та «Таємниця львівського годинникаря» Марічки Крижанівської, передає zaxid.net.

Принтер для незрячих привіз до Львова Мелвін Хелсен з мормонської Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів разом з дружиною Сільвією.

«Наша мета допомогти дітям і всім нужденним, не дивлячись на їх віросповідання. Нам дуже подобається те, що ви робите. Ваша мета прекрасна. Незрячі діти повинні мати шанс читати більше. І ми хочемо допомагати вам у цій справі», – говорить американець Мелвін Хелсен.

Раніше Ресурсний центр НУ «Львівської політехніки» друкував книжки з м’якою палітуркою, але сьогодні вони вже мають тверду палітурку та ілюстрації, що теж виконані рельєфно-крапковим шрифтом.

«Я щаслива, що книжки зараз мають ілюстрації. Мені подобається відчувати пальцями малюнок і уявляти його», – ділиться враженнями учениця спеціалізованої музичної школи ім. С. Крушельницької Віра Семків.

Дитячі книжки шрифтом Брайля в Україні випускають лише у трьох містах – у Києві, Харкові та у Львові.

«В нас є один брайлівський принтер, і якби щось з ним трапилось, діти всієї України могли не дочитати багатьох книжок. Минулого року ми надрукували 10 книжок. Цього ж року плануємо випустити 25 книжок, по 60-80 примірників», – говорить керівниця Ресурсного центру Оксана Потимко.

Спеціальний папір для друку книжок брайлівським шрифтом товстий, і звичайні тонкі дитячі книжечки потрібно ділити на декілька частин і друкувати окремими книгами. Саме тому діти дійсно могли не дочитати книжок.

На презентації були присутні 10-річні незрячі школярки Софія Хома та Віра Семків, які стали першими читачками брайлівських «Таємниці львівського годинникаря» і «Магії Різдва».

«Я дуже щаслива і вдячна за те, що дуже скоро зможу прочитати нову книжку. Дуже люблю читати пригодницькі історії. Мені подобаються книжки про реальні події», – говорить Софія Хома.

Наразі кожна львівська дитяча бібліотека має лише по 10 книжок, надрукованих брайлівським шрифтом.

Фото: tvoemisto

Схожі новини